annas

Jak jste na tom s literaturou? Kdo chce, může si vyzkoušet literární test k přijímacím zkouškám pro 9. třídu.

Výsledky jsou jen pro vás. Správné odpovědi zveřejním v diskuzi.

1. Mezi kromiky nepatří

  1. Hájkova b) Jaromilova c) Dalimilova d) Kosmova

2. V Praze nevytvořili svá stěžejní díla

  1. Neruda b) Kafka c) Hašek d) Šrámek

3. Chybné je:

  1. Neruda – Balady a romance b) Kafka – Hrad c) Čapek – Dášenka

4. Chybné je:

  1. Jirásek – 19. st. b) Vaculík – 20./21. století, c) Nezval 19./20. st.

5. Mezi prózu nepatří:

  1. Babička b) Prima sezóna c) Zločin a trest c) Kytice

Nejlepší odpověď
Andělé

Supr test Annas.:-),ráda jsem si ho vyzkoušela a opravdu jsem všech pět uhodla. No bodejt by né,když mám rok po maturitě..:-)

Další odpovědi
Damiana

Všech pět, bez zaváhání. 🙂 Dala bych to i tehdy na základce, to jsem si jistá.
Na dnešní deváťáky bych ale příliš nesázela.

quentos

4/5, spletl jsem se u č.4.

anonym

Zajímavé a mělo by patřit k základnímu všeobecnému rozhledu každého. Obávám se, že ale dnes už jen těch ze staré školy. (5/5).
P.S. Chybička se vloudila, školní inspektor by zřejmě test prohlásil za neplatný a zmatečný, neboť správná odpověď u bodu 5) se v původním zadání vůbec nevyskytuje.

Drap

Dobrý, neni co dodat

annas

Překlep – kroniky.

Vyhodnocení literatury:

1. b), 2. d), 3. b), 4. c) 5. d)

anonym

Horší je věcný překlep u zadání 5), dvojí c) a přitom výsledek neexistující d)?

anonym

Annas, jsem dávno ze školy, ale bez zaváhání všech pět otázek. Takže můžu jít do devítky?

annas

Ano. Sladkých 15 let, přjímací zkoušky na SŠ…

anonym

Jojo, dětský svět, s rodiči a jejich péčí za zády. To byly časy. Ale stejně těm dnešním patnáctiletým nezávidím. Mají toho moc před sebou a všechno nebude jenom hezké.
Je příjemné si ověřit, že s cestou do starého železa ještě nemusím spěchat.