Avatar uživatele
annas

Jak jste na tom dnes vy? Nechává vás pátek třináctého v klidu?

Finští vědci před nedávnem číslo 13 očistili. Není prý důvod věřit, že nejen třináctka, ale i další čísla jsou považovaná za šťastná či nešťastná.

Letos nás čeká další pátek s číslem 13 v březnu a v listopadu

Dnes se tomuto tématu věnovalo ranní vysílání ČRo 2.

Podobná otázka byla vložená asi před 3 roky. Ale neměla formu ankety. Navíc se uživatelé změnili.

Uveď prosím v odpovědi i důvod.

Doplňuji:
Děkuji za odpovědi.

Je vidět, že nikdo z odpovídajících netrpí fobii, chorobným strachem z pátku třináctého = paraskavedeka­triafobií. Jsem na tom stejně.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě

Upravil/a: annas

Zajímavá 17Pro koho je otázka zajímavá? quentos, vagra, anonym, kapka, johana 56, dědapetr, Drap, fcoop, redy, briketka10, JájsemRaibek, gagaga, anonym, Agneta, gecco, anonym, zzzlatokopka před 3352 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Ano

Jak kdysi říkala moje maminka, pátek 13. je takový, jaký si ho uděláš. Mám dnes navíc volno a zatím si to užívám ;{)> jediné, co by mi to mohlo zkazit, by bylo, kdybych dnes večer na koncertě místní kapely nadmíru pil ;{)>
Doplňuji:
hm, tak jsem to nezvládl :{/> :{D>

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Jiná odpověď

Doplňuji:
Mám nějakou chřipku:-((( Tak dnes je mi blbě, ale pátek 13, mám většinou dobrej:-)))

Upravil/a: zzzlatokopka

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Ano

Ano, zcela…
Kdysi jsem pátek 13. zažil na lyžáku – a ten den si pamatuju jako naprosto pozitivní a veselý…
😉
Shodou okolností to byl pátek 13. února (1981).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jiná odpověď

Uvědomil jsem si to až při čtení otázky. Nechává mně to zcela klidným. Na třináctku nevěřím

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

Doplňuji:
13.ho v pátek je můj šťastný den, natož v listopadu.
To je den mého narození!!!!!!!

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Ano

Ani sem si nevšimla že je 13tého 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ano

Den jako každý jiný a spíše úspěšný či šťastný ;D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Ano

Jsem v klidu. Ze je patek 13. vim, protoze mi dcera nekdy predevcirem rikala, ze jeji jeden kamarad je strasne povercivy. Ale to je bohuzel mimo anketu. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Ano

Naprosto v klidu. Nevěřím na pátek 13.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď

Doplňuji:
Pátek třináctého je dost dobrý důvod proč neopouštět postel – kdybychom ovšem nevěděli, že právě to je místo, kde se umírá nejčastěji. Takže o tomto datu nezbývá než zvýšit ostražitost a doufat, že nešťastný den přežijeme ve zdraví A přitom vzpomenout těch, kteří takové štěstí neměli. Na prvním místě Jakuba (Jacquese) de Molay a další příslušníky tajemného řádu templářů, kteří byli zrovna v takový den (konkrétně v pátek 13. října 1307) upáleni. Právě jejich krutý a tak trochu i záhadný konec bývá někdy považován za důvod vzniku pověry o nešťastném dni.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

Jiná odpověď

štatisticky deň ako iný.

pikoška:
len tak mimochodom, dátum 13. v mesiaci sa v piatok vraj vyskytuje najčastejšie:

Počas 400-ročného cyklu sa 13. deň v mesiaci vyskytuje 4800-krát. Rozdelenie medzi jednotlivé dni v týždni je následovné:

pondelok: 685 alebo 14,27 %,
utorok: 685 alebo 14,27 %,
streda: 687 alebo 14,31 %,
štvrtok: 684 alebo 14,25 %,
piatok: 688 alebo 14,33 %,
sobota: 684 alebo 14,25 %,
nedeľa: 687 alebo 14,31 %.
(ale je to z https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Piatok_trin%C3%­A1steho , tak ktovie )

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Ano

Doplňuji:
pro mě to je normální pracovní den, na pověry nevěřim. A kdybys nenapsla datum ani bych nevěl že bylo 13.

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Ano

Nevěřím na pověry,je to den jako každý druhý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Jiná odpověď

V ledovém.
PPDD.........kdo zná „Pavučinu snů“ od Kinga,ví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Jiná odpověď

13 je moje šťastné číslo►♫♫
Pátek 13. by se měl povýšit na státní svátek…jak už uvádí náš Čeněk – 13.10.1307
poprvé vyhrála světská moc nad křesťanskou…a ještě dlouhá staletí pak trvalo to konečné osvobození ► rozdělení na státní a náboženskou moc (se svobodou vyznání) v r. 1840 (u nás). V samotné Itálii se to povedlo králi Viktoru Emanueli II až v r. 1870(papež ho za to exkomunikoval). Tak dlouho nás křesťani upalovali na hranicích jako kacíře, a blokovali jakýkoliv pokrok. 1400 let to trvalo.

13.10.1307 začal v Evropě konec „Iránu“ ► jen v Iránu a islámu to mají dodnes:DDD
Takže připouštím, že pátek 13. je pro křesťany katastrofou, a >nnn1< je toho důkazem:DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hpho­tos-ak-xap1/v/t1.0-9/1907467_101­53278615502985_524355901­6568398550_n.jpg?oh=d0f5­8f27131d8831652ca4532777­9685&oe=55495CE5&_­_gda__=1431776988_d52d57­5331d898733c707a9d6968b1­0e

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
melanie

Jiná odpověď

Doplňuji:
Taky jsem ani nevěděla, že nějakej pátek 13. byl, takže…

Upravil/a: melanie

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ananas9

Ano

Doplňuji:
Teprve ted jsem zjistila,že je pátek třináctého:D.

Upravil/a: ananas9

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NelieM

Ano

Doplňuji:
Pro mně je to den jako každý jiný. :)

Upravil/a: NelieM

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eugen1001

Ne

Já si toho ani nevšiml :D :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Ano

, stejně jako Valentýn 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Slecna 007

Jiná odpověď

Doplňuji:
Pátek třináctého mně v klidu nenechává, ale naopak, mám ho ráda a vyloženě se na něj těším. V tomto období se mi dějí samé pozitivní věci. Obvykle nic převratného, ale jsou to milé momenty. Za mně „víc pátků13.“!!! 🙂

Upravil/a: Slecna 007

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek