annas

Jak jste na tom dnes vy? Nechává vás pátek třináctého v klidu?

Finští vědci před nedávnem číslo 13 očistili. Není prý důvod věřit, že nejen třináctka, ale i další čísla jsou považovaná za šťastná či nešťastná.

Letos nás čeká další pátek s číslem 13 v březnu a v listopadu

Dnes se tomuto tématu věnovalo ranní vysílání ČRo 2.

Podobná otázka byla vložená asi před 3 roky. Ale neměla formu ankety. Navíc se uživatelé změnili.

Uveď prosím v odpovědi i důvod.

Doplňuji:
Děkuji za odpovědi.

Je vidět, že nikdo z odpovídajících netrpí fobii, chorobným strachem z pátku třináctého = paraskavedeka­triafobií. Jsem na tom stejně.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

Ano

Jak kdysi říkala moje maminka, pátek 13. je takový, jaký si ho uděláš. Mám dnes navíc volno a zatím si to užívám ;{)> jediné, co by mi to mohlo zkazit, by bylo, kdybych dnes večer na koncertě místní kapely nadmíru pil ;{)>
Doplňuji:
hm, tak jsem to nezvládl :{/> :{D>

Další odpovědi
zzzlatokopka

Jiná odpověď

Doplňuji:
Mám nějakou chřipku:-((( Tak dnes je mi blbě, ale pátek 13, mám většinou dobrej:-)))

gecco

Ano

Ano, zcela…
Kdysi jsem pátek 13. zažil na lyžáku – a ten den si pamatuju jako naprosto pozitivní a veselý…
😉
Shodou okolností to byl pátek 13. února (1981).

Drap

Jiná odpověď

Uvědomil jsem si to až při čtení otázky. Nechává mně to zcela klidným. Na třináctku nevěřím

anonym

Ano

Doplňuji:
13.ho v pátek je můj šťastný den, natož v listopadu.
To je den mého narození!!!!!!!

redy

Ano

Ani sem si nevšimla že je 13tého 🙂

da ny

Ano

Den jako každý jiný a spíše úspěšný či šťastný ;D

kapka

Ano

Jsem v klidu. Ze je patek 13. vim, protoze mi dcera nekdy predevcirem rikala, ze jeji jeden kamarad je strasne povercivy. Ale to je bohuzel mimo anketu. :)

JájsemRaibek

Ano

Naprosto v klidu. Nevěřím na pátek 13.

anonym

Jiná odpověď

Doplňuji:
Pátek třináctého je dost dobrý důvod proč neopouštět postel – kdybychom ovšem nevěděli, že právě to je místo, kde se umírá nejčastěji. Takže o tomto datu nezbývá než zvýšit ostražitost a doufat, že nešťastný den přežijeme ve zdraví A přitom vzpomenout těch, kteří takové štěstí neměli. Na prvním místě Jakuba (Jacquese) de Molay a další příslušníky tajemného řádu templářů, kteří byli zrovna v takový den (konkrétně v pátek 13. října 1307) upáleni. Právě jejich krutý a tak trochu i záhadný konec bývá někdy považován za důvod vzniku pověry o nešťastném dni.

arygnoc

Jiná odpověď

štatisticky deň ako iný.

pikoška:
len tak mimochodom, dátum 13. v mesiaci sa v piatok vraj vyskytuje najčastejšie:

Počas 400-ročného cyklu sa 13. deň v mesiaci vyskytuje 4800-krát. Rozdelenie medzi jednotlivé dni v týždni je následovné:

pondelok: 685 alebo 14,27 %,
utorok: 685 alebo 14,27 %,
streda: 687 alebo 14,31 %,
štvrtok: 684 alebo 14,25 %,
piatok: 688 alebo 14,33 %,
sobota: 684 alebo 14,25 %,
nedeľa: 687 alebo 14,31 %.
(ale je to z https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Piatok_trin%C3%­A1steho , tak ktovie )

;-Q

honza19hk

Ano

Doplňuji:
pro mě to je normální pracovní den, na pověry nevěřim. A kdybys nenapsla datum ani bych nevěl že bylo 13.

dědapetr

Ano

Nevěřím na pověry,je to den jako každý druhý.

fcoop

Jiná odpověď

V ledovém.
PPDD.........kdo zná „Pavučinu snů“ od Kinga,ví.

Agneta

Jiná odpověď

13 je moje šťastné číslo►♫♫
Pátek 13. by se měl povýšit na státní svátek…jak už uvádí náš Čeněk – 13.10.1307
poprvé vyhrála světská moc nad křesťanskou…a ještě dlouhá staletí pak trvalo to konečné osvobození ► rozdělení na státní a náboženskou moc (se svobodou vyznání) v r. 1840 (u nás). V samotné Itálii se to povedlo králi Viktoru Emanueli II až v r. 1870(papež ho za to exkomunikoval). Tak dlouho nás křesťani upalovali na hranicích jako kacíře, a blokovali jakýkoliv pokrok. 1400 let to trvalo.

13.10.1307 začal v Evropě konec „Iránu“ ► jen v Iránu a islámu to mají dodnes:DDD
Takže připouštím, že pátek 13. je pro křesťany katastrofou, a >nnn1< je toho důkazem:DDD

anonym

Jiná odpověď

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hpho­tos-ak-xap1/v/t1.0-9/1907467_101­53278615502985_524355901­6568398550_n.jpg?oh=d0f5­8f27131d8831652ca4532777­9685&oe=55495CE5&_­_gda__=1431776988_d52d57­5331d898733c707a9d6968b1­0e

melanie

Jiná odpověď

Doplňuji:
Taky jsem ani nevěděla, že nějakej pátek 13. byl, takže…

ananas9

Ano

Doplňuji:
Teprve ted jsem zjistila,že je pátek třináctého:D.

NelieM

Ano

Doplňuji:
Pro mně je to den jako každý jiný. :)

eugen1001

Ne

Já si toho ani nevšiml :D :D :D

cochee

Ano

, stejně jako Valentýn 😁

Slecna 007

Jiná odpověď

Doplňuji:
Pátek třináctého mně v klidu nenechává, ale naopak, mám ho ráda a vyloženě se na něj těším. V tomto období se mi dějí samé pozitivní věci. Obvykle nic převratného, ale jsou to milé momenty. Za mně „víc pátků13.“!!! 🙂