Eliška8

Jak jsou značené palety?

Někde jsem kdysi četla jak jsou značené dřevěné palety a nyní se mi to nedaří dohledat. Nevíte o takovém přehledu,kde bych se dozvěděla, zda je ta která paleta chemicky ošetřena?

Odpovědi
dubraro

Označování dřevěných palet je dle ČSN 26 9110 – „Evropská čtyřcestná prostá paleta EUR“ a podle mezinárodní normy UIC 435–2. Zde jsou uvedeny všechny technické detaily, přípustné druhy dřeva, typy hřebíků, jejich rozmístění, apod.

Všeobecně lze říci, že dřevo, ze kterého je paleta vyrobena, nesmí nést žádné stopy nepřípustných prostředků na ochranu dřeva a chemických ochranných prostředků proti zamodralosti. Pokud je vyžadováno fytosanitární ošetření, je třeba jej dosáhnout prostřednictvím tepelného ošetření palety. Hniloba, plíseň, houba, suchá hniloba, zárosty nebo aktivní napadení hmyzem nejsou přípustné.

cukrar

Palety nejsou chemicky napouštěny, není to řeba, zbytečně se prodraží. Není paleta, jako paleta.