JaNčUšKa

Jak jsou živočichové,kteří žijí ve velkých hloubkách,přiz­působení zdejším podmínkám?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak jsou živočichové žijící ve velkých hloubkách přizpůsobení zdejším podmínkám.Předem děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
Drap

Ve všech směrech jsou přizpůsobeni tak, aby tam v pohodě přežili.

Další odpovědi
www

Ano, jsou velmi dobře přizpůsobeni zdejším podmínkách ve velkých hloubkách.
Ovšem vytažení z velké hloubky na hladinu převážně nepřežijí.
Doplňuji:
Podmínky vysokohorské i ty v hloubkách jsou stále „zdejší“. Příště trošku přesněji otázku specifikuj. 😉
Živočichové se přizpůsobili totiž za léta vývoje tlaku, teplotě, různě agresivnímu prostředí atd. Mimo tyto často nepředstavitelné podmínky žít nedokáží.

Zdroj: Studium

mosoj

Jde zásadně o dvě věci . Vysoký tlak , který je eliminován tak že stejný tlak je i uvnitř živočicha a nahrada zraku za něco jiného ( hmatem, čichem a pod.).
Z důvodu vysokého tlaku v těle živočicha dojde při jeho vytažení na hladinu k jeho roztržení.