Boy 13

Jak jsou zabezpečená digitální data?

Vyfotím fotografii systémovou aplikací kamera mobilním telefonem s operačním systémem Android → Fotografii přesunu přes USB kabel do počítače na pevný HDD disk → Z pevného HDD disku tu fotografii zkopíruji na externí HDD disk. Mohlo by se při tomto procesu někde něco ,,ztratit,, bude to pořád ta samá fotografie jako na začátku ? Když bude mít třeba 645 kb (701 230 bajtů) tak bude i na mobilu, pc a externím HDD disku mít pořád tu samou velikost?

Druhá část otázky
Mám zavirovaný mobil, třeba červ, trojský kůň apod. Ale nevím o tom, že mám zavirovaný mobil.
Tak vyfotím mobile fotografii systémovou aplikací Android, ale, nemůže se při focení fotografie dostat do výsledné digitalní fotografie virus (škodlivý kód)? Který by potom ohrozil moje fotografie jak na HDD v pc tak na externím HDD disku ? Odpovězte prosím, ať už v tom mám konečně jasno. Zkrátka, jestli kdybych měl zavirovaný mobil, aniž bych to věděl, tak jestli by ta systémová aplikace kamera nemohla produkovat viry (škodlivé kódy) do mých vyfocených fotografií a natočených videí a pak, kdybych ty videa a fotky zkopíroval na externí HDD disk tak jestli by mi to nemohly ty fotky zavirované a zavirované videa mazat ostatní fotky a videa staré třeba 5 let. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
elkon

Fotka je pořád ta fotka, pokud ji nějak nezničíš. A když budeš mít opravdu zavirovaný telefon, tak už nic nevyfotíš, ani nezavoláš. Pokud budeš volat a psát SMS, tak telefon nezaviruješ. Když budeš stahovat kdejaké svinstvo, tak ho zaviruješ.

Arne1

Už zase x-tá otázka na stejné téma.
NE.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.