Avatar uživatele
Kelt

Jak jsou silné dýchací svaly, že je při kýchání nemůžeme stáhnout?

Na stole mám pár kapesníků, ale než jsem si stačil jeden připravit, abych si zakryl ústa a nos, protože jsem měl nutkání kýchnout, stačil jsem pouze použít dlaň. A přitom v některých případech jde kýchnutí zabránit tím, že stáhneme určité svaly. Mělo by to fungovat jako svěrač, díky kterému dokážeme přerušit močení nebo zadržet, abychom si necákli do kalhot. Nebo to závisí na věku a ty svaly slábnou? Jak je to? Může to někdo fundovaně vysvětlit? Děkuji.

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? orwell, Edison před 1479 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Zajímavá otázka… Jde o to, jakými metodami zabraňuješ tomu kýchnutí. A je jich opravdu víc. Někomu pomůže stisknutí u kořene nosu, někdo to zvládne některými svaly na krku a podobně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

To máš na mysli asi ty svaly v krku, ne? Asi budou dost silné. Mně se to daří. Jde o takový pšouk dovnitř. Ale nemá se to, může ti přitom rupnout cévka a je zle. Jde o náhlý velký přetlak v hrudníku poškozující taky plíce a někomu při tom prý vyskočej i voči. Že ti mohou povolit oba svěrače na druhém konci, to je to nejmenší. Když si tělo řekne, má se mu vyhovět.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek