Marvan

Jak jsou šeky v Americe bezpečné?

I když už nejsou zdaleka tak používané jako dřív, stále je o platbách přes šeky slyšet. Vůbec nerozumím jak jsou šeky zabezpečené.

  1. První problém, jak příjemce šeku ví, že výdejce šeku má dostatek peněz. Na šek (kus papíru) si může napsat jakoukoliv částku chce?
  2. Jak se zabespěčí, že si někdo šek nenapíše sám na účet někoho druhého, kde a jak se toto ověřuje?

Nejlepší odpověď
badisko

Kazdy ma sekovou knizku nasve jmeno …:D A zda jsou na seku penize (uctu) se dozvis az v bance …:D

Další odpovědi
cochee

Právěže zabezpečení je oproti moderním elektronickým platebním systémům (karty) dost mizerné, od šeků se postupně upouští, Amerika taky, ale v menší míře, než třeba Evropa (ve Švédsku například jsou šeky úplně zrušeny).