Zvydavy Kluk

Jak jsou ovládána pořadová čísla autobusů?

Nedávno jsem jel na praxi a *číslo linky bylo ve předu rozdílné od toho na boku. Autobus, jímž jsem se potřeboval dopravit měl jet až za několik minut. Viděl jsem přední číslo, tak jsem čekal dál. Pak jsem ale pohledem zavadil o bok autobusu a tam bylo číslo mého spoje. Hodně mě to zmátlo a než jsem si uvědomil, co se děje, řidič spustil výstražný alarm u dveří. Naštěstí se mi povedlo naskočit a odjet. Autobus mi zastavil na zastávce, kde jsem měl vystupovat.

A tak se tedy ptám, jak fungují displeje zobrazující *čísla linky dopravních prostředků? Přijde mi jako blbost, aby se muselo pro každý displej zvlášť nastavit *číslo linky. Podle mě by to mělo být propojené, ale po této zkušenosti si nejsem vůbec jistý.

Rád bych přidal obrázek, ale měl jsem problém si uvědomit, co se děje, natož vytáhnout mobil a zdokumentovat to.

Předem děkuji za odpovědi.

*Omylem jsem zaměnil číslo linky za pořadové číslo. Za případné zmatení se omlouvám.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Pořadovým číslem myslíte skutečně pořadové číslo neboli číslo oběhu – viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Po%C5%99adov%C3%A9_%C­4%8D%C3%ADslo_(lin­kov%C3%A1_dopra­va) ? Tak to se mění, jak vozidla postupně vyjíždějí z garáže. Pro vás jako cestujícího je důležité, že autobusy jsou v předu, případně vzadu a po bocích značeny číslem linky nebo cílovou stanicí, podle toho se orientujete. Pořadové číslo vám může být jedno.

Další odpovědi
cochee

Tohleto si samozřejmě řeší každý dopravní podnik po svém. Například v mém městě je to samozřejmě řízeno centrálně, a to nejen číslo linky, které se rozsvěcí na voze, ale i tzv. číslo kurzu (to je každý jednotlivý vůz na lince; pokud během směny šoféra přejde vůz na jinou linku, změní se i číslo kurzu), které asi není pro cestujícího vůbec důležité, ale i tak je viditelné na malém displeji při pohledu na čelo vozu. Vozy jsou opatřeny i GPS a na větších zastávkách jsou informační tabule, na kterých se rozsvěcí čísla linek v pořadí tak, jak mají do zastávky v nejbližší době přijet, plus i případné jejich zpoždění a zpoždění je vidět i v elektronických aplikacích jízdních řádů.

Jerome B

Ahoj,

Jste podnikatel nebo žena? Potřebuješ půjčku? Máte zájem o získání jakéhokoli typu půjčky? nebo jste ve finančním chaosu nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení vlastního podnikání? Potřebujete půjčku, abyste vyrovnali svůj dluh nebo splatili své účty a začali pěkně podnikat? Máte nízké kreditní skóre a je pro vás obtížné získat půjčku od místních bank/jiných finančních institucí? , kontaktujte nás prostřednictvím firemního e-mailu na adrese: jeromeburchael91@gmail.com

Kontakt přes Whatsapp: +12149748303
Pozdravy