Jak jsou fyzicky zdatné herečky co hrají v akčních filmech a seriálech?

Peta Wilson (Brutální nikita), Angelina Jolie (Tomb Rider),…

Odpovědi
iceT

Myslím,že něco se dá naučit,ale na většinu akčních scén se určitě nasazují dabléři.
Takový Tony Jaa zaskakoval za Robina Shou v Mortal Kombat,když si herec cosi podělal s žebrama.
A určitě by se toho našlo víc,jen málo herců a hereček podle mě ve filmech dělá takové kousky,při kterých by si mohli ublížit.

Z wikipedie…

Ti, kteří zaskakují za hlavní představitele a provádějí bravurní fyzické výkony, se nazývají kaskadéři. Tito vyškolení muži a ženy jsou filmovým divákům zpravidla neznámí, ale jejich přítomnost při požárech, explozích či scénách s honičkami je nezbytná. Vybírají se podle své obecné podoby s filmovou hvězdou a jsou oblečeni tak, aby ji připomínali.

Kaskadéři občas riskují se životem až na samotné hranici svých schopnostíTřebaže někteří herci provádějí přinejmenším některé ze svých vlastních kaskadérských výstupů sami, zastupují kaskadérští dubléři herce ve chvílích, kdy je nějaký trik považován za příliš nebezpečný pro každého kromě vyškolené osoby. Z části se kaskadéři využívají z ekonomických důvodů – aby se herec udržel v dostatečně dobrém zdravotním stavu na to, aby mohl film dokončit a investice se vrátila. Pokud je nějaký trik považován za příliš nebezpečný pro člověka, dosáhne se kýženého výsledku digitálním zobrazením a různými zavedenými kamerovými triky. Při používání kaskadérů je cílem vyhnout se nehodám.

Američtí kaskadéři jsou členy Sdružení filmových kaskadérů a Sdružení filmových herců. Ti nejšpičkovější dostávají vyznamenání udělovaná v tomto oboru. Patrně nejcenějším byl Yakima Canutt (1895 – 1986), který v roce 1966 obdržel zvláštní ocenění americké Akademie za svou mimořádnou kaskadérskou práci.