Avatar uživatele
Pokročilý

Jak jsou důležitý ohmy při výběru reproduktorů ?

Momentálně mám domácí kino s parametry : subáč 140W s 8 ohmy + satelity 50W s 6 ohmy. Mám vyhlídnutou sestavu : subáč 165W s 6 ohmy + satelity 67W se 4 ohmy. Je to dobrá náhrada ?
Doplňuji:
Pro Cochee : Tvoje odpověď vlastně odpovědí není. Ptal jsem se, že chci pomoct s porovnáním dvou sestav a jak jsou v tomto důležitý se dívat na ohmy, tvoje odpověď je na úplně něco jinýho a nevím na co. Zesilovač je dělanej k sestavě, nechápu proč se o tom rozepisuješ.
Pro Briketku : Když jsem psal "satelity", tak jsem měl na mysli zvuk 5.1

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

přesně ti neporadím mám jiné domácí kino
s jinými parametry, snad ti pomůže toto fórum :)
http://www.audioweb.cz/…
Doplňuji:
chápu dobře, že nemáš střed,
tedy pět bedýnek v PVC anebo
ve dřevě ..

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Takhle to nejde brát. Stejně důležité jsou parametry výstupu/-ů zesilovače. Jestliže je výstup konstruovaný např. pro 6 Ω reproduktor, pak 6 Ω reproduktor je pro něj optimální, např. 8 Ω reproduktor nevadí, ale bude patrně hrát slaběji a 4 Ω reproduktor bude nadměrně zatěžovat koncový stupeň zesilovače, může neustále vyskakovat tepelná ochrana, anebo, pokud není "koncák" tepelnou ochranou opatřen, nebo dokonce je špatně navržen, může jej nízkoohmový reproduktor "odprásknout."
Doplňuji:
Pokud za otázku beru 2× větu, zakončenou otazníkem a potřetí větu, kterou uvozuješ slovy "Ptal jsem se...," tak jsi položil vlastně tři vzájemně se lišící otázky. A pokud jde o porovnání dvou sestav s originálními repro, tak ne, na jejich impedanci se ohlížet nemusíš, protože je přizpůsobena zesilovači a při poslechu to podstatné není.


Avatar uživatele
Bronzový

Je to špatně. Výstupní zesilovač pracuje do přesně stanovené zátěže. v opačném případě se může přehřívat, změní se pracovní bod, vznikne zkreslení atd.
Doplňuji:
Už jsem to po upřesnění pochopil. Jednou soustavu chceš nahradit druhou. Pak odpovídám ANO. Promiň technikovy který denně řeší náhrady komponentů a je hozenej na jinou kolej.


Avatar uživatele
Zlatý

Na to jak se "bravurně"!! vyjadřuješ "subáč" se ptáš na ptákovinu. Samozřejmě že zesilovač má nějakou výstupní charakteristiku, která je dána odporem a kmitočtovou charakteristikou. Pokud chceš využít všech vlastností zesilovače, výstupní odporová impedance musí sedět na vstupní impedanci reproduktorů.

Pokud použiješ reproduktory s nižší impedancí budou zesilovačečem přebuzovány a budou mít větší zkreslení a zesilovač bude přetěžován se všemi následky z toho vyplývající. Můžou být až destruktivní jak pro zesilovač tak pro reproduktory.

Bude-li impedance reproduktorů vyšší než zesilovače, k destrukci sice nedojde ale zase reproduktory nebudou dostatečně buzeny a nepodají kmitočtový rozsah na který jsou konstruovány. Zejména mezní hodnoty výšek a basů!

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

opravdu mi to nedá výrazy SUBÁČ + SATELITY
mi nic neříkají pardón a v otázce není 5.1 uvedeno !

http://upload.wikimedia.org/…

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

ad kura,
tak piš příště jasnou otázku
ať můžu jasně odpovědět !!

Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

přečti si párkrát cocheeovu odpověď, snad to potom pochopíš. Jestli ne, nech si poradit v obchodě.

 

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 929
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 420
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 307
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý led 280
Zlatý Lamalam 262

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.