Sandy

Jak jsou doktorům placeny příslužby?

Zajímalo by mě, jestli dostávají nějakou menší odměnu, už jen za to, že mají být k dispozici (třeba 5 Kč za hodinu) a jestli, když je jich potřeba a přijedou do nemocnice, mají o něco větší hodinovou sazbu. Nebo prostě nic nedostávají a když musí přijet, tak dostanou svoji běžnou hodinovou sazbu?
Doplňuji:
To, že jsou na to tabulky, je mi jasný. Zajímá mě, co v těch tabulkách je… :)

Odpovědi
mosoj

Až budete doktor budete to vědět.
Nyní si myslím, že to je zbytečná starost.

fablen

zdroj: zdravotnické noviny:
Obecně je dohoda mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem o pracovní pohotovosti (tj. i o příslužbě na telefonu) zákoníkem práce umožněna s tím, že podle § 140 zákoníku práce přísluší zaměstnanci za dobu pracovní pohotovosti (viz § 78 odst. 1 písm. h) a § 95 zákoníku práce) odměna nejméně ve výši 10 % průměrného výdělku. Závěrem je na místě doplnit, že podle § 274 zákoníku práce nemá cesta z místa pohotovosti do místa pracoviště standardně charakter plnění pracovních úkolů ani charakter činnosti přímo související s plněním pracovních úkolů, a z tohoto důvodu se doba strávená cestou do zaměstnání a zpět nepovažuje za pracovní dobu. Z uvedeného důvodu by tak ani úraz utrpěný zaměstnancem např. při noční cestě z místa pohotovosti (bydliště) do zdravotnického zařízení neměl charakter pracovního úrazu.

Na uvedených Kč 5,–/h zapomeňte 🙂