Avatar uživatele
Sandy

Jak jsou doktorům placeny příslužby?

Zajímalo by mě, jestli dostávají nějakou menší odměnu, už jen za to, že mají být k dispozici (třeba 5 Kč za hodinu) a jestli, když je jich potřeba a přijedou do nemocnice, mají o něco větší hodinovou sazbu. Nebo prostě nic nedostávají a když musí přijet, tak dostanou svoji běžnou hodinovou sazbu?
Doplňuji:
To, že jsou na to tabulky, je mi jasný. Zajímá mě, co v těch tabulkách je… :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Sandy

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chudst, fablen před 4605 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Až budete doktor budete to vědět.
Nyní si myslím, že to je zbytečná starost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fablen

zdroj: zdravotnické noviny:
Obecně je dohoda mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem o pracovní pohotovosti (tj. i o příslužbě na telefonu) zákoníkem práce umožněna s tím, že podle § 140 zákoníku práce přísluší zaměstnanci za dobu pracovní pohotovosti (viz § 78 odst. 1 písm. h) a § 95 zákoníku práce) odměna nejméně ve výši 10 % průměrného výdělku. Závěrem je na místě doplnit, že podle § 274 zákoníku práce nemá cesta z místa pohotovosti do místa pracoviště standardně charakter plnění pracovních úkolů ani charakter činnosti přímo související s plněním pracovních úkolů, a z tohoto důvodu se doba strávená cestou do zaměstnání a zpět nepovažuje za pracovní dobu. Z uvedeného důvodu by tak ani úraz utrpěný zaměstnancem např. při noční cestě z místa pohotovosti (bydliště) do zdravotnického zařízení neměl charakter pracovního úrazu.

Na uvedených Kč 5,–/h zapomeňte 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek