Anonym*

Jak jsou dnes velké pevné disky?

Jak jsou dnes velké pevné disky? A jaké výhody a nevýhody má nový disk SSD oproti pevnému disku? Děkuji za rady :)

Odpovědi
Edison

Disky jsou opravdu velké. Projdi si obchody. SSD – výhody: Rychlost, stabilita, odolnost, velikost, spotřeba, přístupové doby… Nevýhody: Cena, životnost (ony ty mapěti vydržej v zásadě míň, než rotační disky kvůli limitaci počtu přepsání, což různí výrobci řešej různě, čili není o o součástkách, ale o FW, který se stará o co nejrovnoměrnějí využití a v tom je kouzlo, někdo to umí líp, někdo míň)

Dochy

Proč se nepodíváš do nějakého e-shopu a ptáš se tady?
Mimochodem… obvykle 3.5" pro desktop, 2,5" pro notebook, 1,8" pro některé menší notebooky, miniaturní PC apod, příp. další rozměry pro notebooky a nově disky připojitelné přímo na sběrnici…

Kapacitně cca 250GB až 16TB pro magnetický disk ale pak bych se zajímal i o cenu a technologii (některé ty extrémní kapacity mohou být dosahovány technologií, která pak např. může mít omezení v reálné rychlosti zápisu při vyšším zaplnění disku i v životnosti…)

SSD jsou o něco níž za podstatně vyšší cenu.

EKSOT123

Před 3 roky jsem si kupoval jakési HP, velký laptop, cena asi 11 000 a má to na C asi 1000 GB. Dražší notebooky asi budou mít víc, levnější nepatrně míň. Já jsem úplný antitalent na tohle, takže to neber jako odbornou odpověď.