Avatar uživatele
Anonym*

Jak jsou dnes velké pevné disky?

Jak jsou dnes velké pevné disky? A jaké výhody a nevýhody má nový disk SSD oproti pevnému disku? Děkuji za rady :)

Zajímavá 0 před 1479 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Disky jsou opravdu velké. Projdi si obchody. SSD – výhody: Rychlost, stabilita, odolnost, velikost, spotřeba, přístupové doby… Nevýhody: Cena, životnost (ony ty mapěti vydržej v zásadě míň, než rotační disky kvůli limitaci počtu přepsání, což různí výrobci řešej různě, čili není o o součástkách, ale o FW, který se stará o co nejrovnoměrnějí využití a v tom je kouzlo, někdo to umí líp, někdo míň)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Proč se nepodíváš do nějakého e-shopu a ptáš se tady?
Mimochodem… obvykle 3.5" pro desktop, 2,5" pro notebook, 1,8" pro některé menší notebooky, miniaturní PC apod, příp. další rozměry pro notebooky a nově disky připojitelné přímo na sběrnici…

Kapacitně cca 250GB až 16TB pro magnetický disk ale pak bych se zajímal i o cenu a technologii (některé ty extrémní kapacity mohou být dosahovány technologií, která pak např. může mít omezení v reálné rychlosti zápisu při vyšším zaplnění disku i v životnosti…)

SSD jsou o něco níž za podstatně vyšší cenu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Před 3 roky jsem si kupoval jakési HP, velký laptop, cena asi 11 000 a má to na C asi 1000 GB. Dražší notebooky asi budou mít víc, levnější nepatrně míň. Já jsem úplný antitalent na tohle, takže to neber jako odbornou odpověď.

před 1478 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek