funky

Jak jsme na tom v ČR se zaměstnáváním handicapovaných?

Popř. co si o situaci myslíte, které země jsou na tom lépe, které hůře.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Hůř jak u nás to ve vyspělých zemích nebude.Ze statistik vyplývá, že nezaměstnanost lidí se zdravotním postižením je až čtyřikrát vyšší než u průměrné populace. Projekt EQUAL vychází z přesvědčení, že občané s určitým zdravotním postižením mohou vykonávat některé práce stejně kvalitně jako lidé úplně zdraví a ze zkušenosti, že s vyšším vzděláním roste uplatnění na trhu práce. Projekt probíhající od roku 2005 ve čtyřech krajích ČR, vytváří tříleté vzdělávací programy, které mají usnadnit zdravotně postiženým zapojení do pracovního procesu.

Ukazuje se, že největší pomoc potřebují vyučení, kteří často neumějí užívat výpočetní techniku, což bývá při jejich integraci mnohdy zásadní problém. Pětina oslovených zaměstnavatelů uvádí, že zdravotně postižené osoby nezaměstnává z důvodu nedostatečného vzdělání a praxe. Nejmladší věková skupina zdravotně handicapovaných je nejvíce závislá na plném invalidním důchodu. Pokud se občané s postižením vzdělávají, pak nejčastěji formou samostudia. Programy za přispění finanční dotace z evropských sociálních fondů jim mohou pomoci získat praktické a dobře uplatnitelné dovednosti. Ověřené metodiky, postupy a technická řešení projektu EQUAL budou postupně uváděny do praxe v ostatních regionech ČR.

Další odpovědi
anonym

Tak u nás jsme ve špici! Jen se podívej kolik handicapovaných sedí v politice!