fandosaurus

Jak jse jmenuje ten „kruh s látkou“ co se dává před mikrofony

Doufám že víte co myslím má to třeba PewDiePie

Nejlepší odpověď
led

Doplním filipduda …
kruh s látkou a „vinčús“ (zvukársky slang) penový návlek
na mikrofon zabraňuje akustickým nárazom, sykavkám, vetru, či rôznym „p"raskavým nárazom (skúste povedať ´P´ s ľahkým papierom pred ústami a uvidíte, čo to s ním robí), fúkaniam a veľakrát i slinám na citlivú membránu mikrofónu…
Z toho dôvodu sa nikdy nehovorí ani nespieve priamo na mikrofon, ale tesne vedľa neho.
PS.
pri "vyšetrovaní mandlí mikrofonom“, ako to veľakrát vidíme u spevákov nepomôže ani táto zábrana vo výslednom efekte.

Další odpovědi
filipduda

Zřejmě myslíte Pop filter, před mikrofony se dává aby zabránil praskavým zvukům (pop) v nahrávce.