Skyblock

Jak se jmenoval ten, ktery vyrobil prvni tank?

Nejlepší odpověď
anonym

S prvním návrhem tanku přišel vynálezce Leonardo Da Vinci a potom Jedna z historických součástí tanku – housenkové pásy – byly vymyšleny v roce 1770 Richardem Edgeworthem. Tyto pásy byly použity na relativně malém počtu traktorů, kterým se díky tomu značně zvýšila průchodivost v blátivém terénu během krymské války.

Dalším důležitým mezníkem v dějinách tanků je v roce 1899 první „válečný motorový vůz“. Toto vozidlo bylo vybaveno motorem Daimler, pancéřováním a dvěma kulomety revolverového systému od Hirama Maxima. Tato vozidla byla použita v anglické armádě.

Na vzniku prvního tanku se také podílel While Hankey 26. prosince 1914 v oběžníku „Memorandum o ‚speciálním zařízení‘“ (memorandum on ‚special devices‘). Následně byl v červnu 1915 předveden stroj Killen-Straita – to už ale uběhl téměř rok války.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Tank#V­.C3.BDvoj_a_vzn­ik_tanku

Další odpovědi
Emefej

První, v boji požitý tank Mark1 vyrobil bezejmenný kolektiv pracovníků Oldbury Wagon and Carriage Company.

lexx

Bylo to mnohem dřív, již za Nové Egyptské říše 1550–1100 p.n.l.
V Egyptské armádě hrála pěchota hl. roli, a každý válečný vůz operoval samostatně. U Chetitů hrály prim vozy, byli sehraní, uměli dělat manévry. Posádka byla 3členná, vozy lehčí a lepší konstrukce i když dřevěné. A v ojích měly zabudované protipěchotní kosy – skoro prototyp moderního tanku.