Avatar uživatele
Skyblock

Jak se jmenoval ten, ktery vyrobil prvni tank?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2065 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

S prvním návrhem tanku přišel vynálezce Leonardo Da Vinci a potom Jedna z historických součástí tanku - housenkové pásy - byly vymyšleny v roce 1770 Richardem Edgeworthem. Tyto pásy byly použity na relativně malém počtu traktorů, kterým se díky tomu značně zvýšila průchodivost v blátivém terénu během krymské války.

Dalším důležitým mezníkem v dějinách tanků je v roce 1899 první „válečný motorový vůz“. Toto vozidlo bylo vybaveno motorem Daimler, pancéřováním a dvěma kulomety revolverového systému od Hirama Maxima. Tato vozidla byla použita v anglické armádě.

Na vzniku prvního tanku se také podílel While Hankey 26. prosince 1914 v oběžníku „Memorandum o 'speciálním zařízení'“ (memorandum on 'special devices'). Následně byl v červnu 1915 předveden stroj Killen-Straita - to už ale uběhl téměř rok války.

Zdroj: cs. wikipedia. org/wiki/Tank#V. C3. BDvoj_a_vznik_tanku

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

První, v boji požitý tank Mark1 vyrobil bezejmenný kolektiv pracovníků Oldbury Wagon and Carriage Company.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Bylo to mnohem dřív, již za Nové Egyptské říše 1550-1100 p.n.l.
V Egyptské armádě hrála pěchota hl. roli, a každý válečný vůz operoval samostatně. U Chetitů hrály prim vozy, byli sehraní, uměli dělat manévry. Posádka byla 3členná, vozy lehčí a lepší konstrukce i když dřevěné. A v ojích měly zabudované protipěchotní kosy - skoro prototyp moderního tanku.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava