dgfdgf

jak jíst zdravě? já se v tom nevyznám

Nejlepší odpověď
arygnoc

stačí dodržiavať pár vecí:

nestravovať sa vo fastfoode (prepálené tuky – hryolky, grilované čokoľvek, … fastfood proste nie).
nejesť sladké – včítane nápojov, sladké ovocie je v poriadku.
vyhýbať sa bielemu pečivu (rohlíky, housky, bagety)
mať primeraný pohyb (ekvivalent 30 min denne rýchlej chôdze)

;-Q

Další odpovědi
briketka10

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zdrav%C3%A1%20stra­va
Doplňuji:
jez hodně těch Tvých oblíbených donutů každý den..

Agneta

Troll je v internetovém slangu anonymní účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi. Činnost trolla bývá v internetovém diskurzu nazývána trollingem či trollováním:DDD

V čem se nevyznáš? Co chceš vědět?

quentos

k odpovědi arygnoce už jen dodám, že s tím sladkým to tak horké nebude – např. kvalitní hořká čokoláda je přímo zdravá a je zdrojem hořčíku.
Je též dobré upřednostnit čerstvou stravu před vařenou či jinak tepelně upravenou.

anonym

Na internetu je toho plno.
Stačí začít tím, že přestaneš jíst bílé pečivo a slazené nápoje, tj. upřednostníš tmavé pečivo, budeš pít jen obyč (neslazenou, ne – perlivou) vodu a čaje atd.
Specificky potom záleží na tom, zda chceš jíst zdravě, nebo i přitom posilovat či něco jiného. V tom případě se musí upravit podíl proteinu, tuků a dalších látek ve stravě.

Šidlo

v tom sa nevyzná ani divočák, takže nie ste hlúpy ani nič také…chyba je inde

ono, zdravá strava je príliš komplexná a pre nepoctivých lekárov/poradcov príliš lukratívna, preto toľko bludov

a pre vedcov, ktorí majú najlepšie úmysly......nemôžu vyskúmať ideálny jedálníček každého človeka osobne…na to veda ešte nepokročila

použijúc sedliacky rozum a occama:

  1. jedzte čo najmenej údeného vyprážaného a sladkého
  2. dostatok ovocia a zeleniny…pozor na pesticídy (väčšina sa zachytí na šupke)
  3. kvalitné sacharidy (chleba bez 30 éčok, radšej parboiled alebo hnedú ryžu, zemiaky od farmára, ak je blízko)
  4. nekupujte jedlo, ktoré má zloženie dĺžky 10 riadkov

da ny

Názorů, metod je nepočítaně.

Trochu teorie neškodí, je třeba zachovat si zdravý, selský rozum :D
S ohledem na věk a vývoj organismu (děti a mládež do 20 let)..

Pokud je člověk zdráv stačí se držet hesla pestře a střídmě, dostatek vlákniny = zeleniny..
Omezit/vynechat (uzeniny, smažené, konzervy) a preferovat zdravější cukry a tuky při konzumaci a přípravě pokrmů. (nevhodný druh oleje může zdevastovat cévy, v nichž se pak ukládá cholesterol, protože již nemůže volně proběhnout).
Čokoládu kvalitní, tedy hořkou, ne tukové náhražky viz quentos.
Omezit/ raději vynechat příjem bílého (rafinovaného) cukru v tekutinách i stravě. Voda je „lék“ ;)

Některé zásady a chyby zejména naší kuchyně na poradnách o zdravé výživě zcela postrádám a nenacházím ;(.
Z biologického hlediska se dopouštíme mnoha chyb.

Prevence dyspepsií (až rakovin v trávicím traktu a střevech):

  1. je zcela nevhodné kombinovat ovoce (cukr) se zeleninou v salátech a šťávách. Je vhodný časový odstup.

Zeleninové saláty nesladit!

  1. míchání 2 i živočišných bílkovin v jednom jídle není vhodné. Tělo nedokáže obě trávit současně. Jen jednu, ta druhá musí dlouho čekat ve střevech (kde hnije) až na ni přijde řada…

Typickým nevhodným příkladem takové kombinace je máslo x maso, sýr x maso, šunka. Maso x vejce atp.

  1. Cukr/ovoce s masem je nevhodná kombinace – sladké omáčky s masem nevyjímaje..

Velké množství masa nemusíme mít.
Nemotat dohromady CUKR s masem a zeleninou.
Sladký zákusek po masitém a zeleninovém jídle nejdříve za 1 – 2 hodiny .)

  1. ovoce a sladké ideálně dopoledne.

Zeleninu odpoledne a večer.

  1. Zařadit do pestrého jídelníčku obiloviny všeho druhu a ubrat pšeničných výrobků.

Jinak viz. např. šidlo, arygnoc a mnoho rad na internetu a literatuře.
Pestře a střídmě :D

ReHu

..http://www.sko­lazdravehovare­ni.cz

anonym

Neposlouchej nikoho zde. Jez co se ti zlíbí, jen vždy hleď na glykemický index. Když si dáš rychle stravitelné jídlo – nad 50 GI, tak musíš sníst i něco pod 30 GI… A pak samozřejmě druhý faktor – kalorie versus výdej. Kalkulaček je na to dost – zjisti si, kolik kdy potřebuješ kalorií a tím se limituj. Čím méně toho smíš na danou porci sníst, tím udržuj menší GI a pomalejší jedení – abys neměl brzy hlad. Když budeš sportovat, budeš moci více jíst… A poslední věc – abys právě neměl neustále chuť na sladké atp., tak jez 5 jídel denně – zkrátka více to rozlož.

Agneta

quentos >>> musím se ho zastat: to zase nevíš jak je to myšleno? sladké ve „velkém“ množství – jak je to u spodiny společnosti zvykem – prostě „cpou se“ sladkostmi, mají své oblíbené značky atd.
Kvalitní hořká čokoláda je samozřejmě zdravá, ale jen štvrtka denně(mají kolem, nebo přes 100 g.):D

Agneta

arygnoc >>> tak mně se tvoje odpověď moc líbí, – nevím ale, jestli taky tazateli, mám ten dojem, že je mu to jedno:D