Avatar uživatele
Arne1

Jak jíst kraba?

Dnes na hotelové večeři jsme si mohli brát pečeného kraba. Moc jsem nepochopil, co se s tím pak dělá. Žádné nástroje kromě běžného příboru nejsou. Zkoušel jsem něco najít na webu, ale většinou to byly podivné texty přeložené nějakým automatem.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kajoch před 1656 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Počítám, že to bude něco podobného, jako humr, takže kromě příboru by bylo třeba speciální louskáček. https://www.wo­manonly.cz/jak-spravne-jist-humra-naucte-se-zpracovat-kazdou-cast/ Ale dobré zuby a silné čelisti by to možná taky zvládly…:-))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kajoch

Netrap se tím a važ si toho,že jsi měl možnost, takovou pochutinu vůbec ochutnat:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Normálně tomu ulomíš ocas a maso z něj pak vyloupneš (z toho ocadu). S klepetama je to trochu horší, buď ti to rozlomit běžnými nástroji půjde, nebo nepůjde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Arne1

Kazatel: první trochu k věci. Ale bohužel si pleteš raka (žije v řekách, například na Oravě) a kraba (žije v moři). Krab nemá ocas, kdežto rak ano.

před 1655 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kazatel

Máš pravdu, myslel jsem na langustu humra a raka, tady ty potvory vypadaj jinak, nikdy jsem je v celku neměl, tak si dovolim jen ocitovat:

Krabi
Jako všechny ostatní korýše je můžete koupit již uvařené. V restauraci je dostanete různě tepelně upravené, od vařených po smažené. Připravují se obvykle i s tvrdým krunýřem. Nejchutnější maso je ukryté v klepetech. V restauraci by vám měli kraba přinést s klepety již rozdrcenými. Maso pak snadno vyberete malou vidličkou. Jinak budete potřebovat louskáček. Výborně chutná i tělo kraba. Převraťte jej na záda a vyjídejte opět vidličkou.** **

před 1655 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Jo, to je pěkné. Tady mi to akorát hodí na talíř – a dělej co umíš. Z klepet něco málo dostanu, a pod krunýřem nevím co je k jídlu a co ne.

před 1655 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek