alik360

Jak jiným slovem říct chudák?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Označit někoho jako chudáka lze ve vícero smyslech. Pokud máš na mysli člověka neoplývajícího hmotnými/nehmotnými statky, často se používá termín „socka“ (u mužů přichází v úvahu i „sloušl“). :)

Pokud jde ale např. o označení mentálně nedostatečného člověka (neoplývajíciího intelektem), lze použít MNOHO synonym, kupříkladu mě hned z první napadá HAPIKY. ;) :D :D

Další odpovědi
Dvorní šašek

Žebrák, ubožák.

Zdroj: https://www.slovnik-synonym.cz/web­.php/slovo/chu­dak

Filip84

Chcípák, žebrák, vágus, vandrák, somrák, looser, charitosh, nuzák, socka, nebožák, vagabund, Trottel / trotl …

Záleží na významu.

paul1

Jenoho jsem našel pod jménem „vetřelec“:
Vetřelec (angl. Alien [ˈeiliən]; též Xenomorf, angl. Xenomorph [ˈzenəˌmoːf])[P. 1] je fiktivní mimozemský tvor se silnou kyselinou místo krve.
To musel být chudák – mít v sobě místo krve kyselinu, to je tedy síla 😁

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vet%C5%99e­lec

Vit Kouba

Proč nemohu kontaktovat svoje děti které vychovali autonomní roboti a na které jsem musel platit pořád státu peníze. To je přísně tajný materiál, je nám líto. Posadím se na lavičku v lese a ke mně si přisedne starý autonomní robot a já mu povídám o tom, že nemohu kontaktovat svoje dospělé děti. Já vám to tedy povím, výchova dětí pomocí autonomních robotů je obyčejný mediální podraz na lidi, jakmile malé děti dorazí do centra výchovy tak se zmrazí a potom se v krematoriu eliminují na prach, který se hodí do oceánu, žádná výchova dětí zde není, lidi platí na děti, které jsou mrtvé podle hesla peníze státu nesmrdí.

Jde o obyčejnou globální genocidu maskovanou jako moderní výchova dětí, žijeme všichni v realitě, kde není pravda ani láska, vše je zde jenom o optimalizaci a ekonomice, roboti pracují lépe než lidi a jejich práce je levnější než lidská práce, jaký by to mělo smysl a logiku draho produkovat lidi, když o tyto lidi by neměla společnost zájem. Správě mě měla být paměť vymazána abych toto tajemství neprozradil, naštěstí jsem si paměť chytře zálohoval a po vymazání se mi paměť ze zálohy obnovila.

Nejsou lidi tak nejsou s lidmi žádné problémy, jak pravil kdysi dávno klasik, když lidi nechtěli používat sterilizaci a antikoncepci, tak se to vyřešilo pomocí chytrého mediálního podrazu, když to nejde s lidmi po dobrém, tak se to vyřeší po zlém, nic nového pod sluncem. Správně jsem už měl být dávno recyklován, ale schoval jsem se chytře v tomto lese a elektřinu beru zde ze solárních článků které jsou chytře schované a náhradní díly získávám na elektro skládce kde se vyhazují rozbití roboti. Konzumní globální systém je o tom že dobrota je žebrota a komu není rady tomu není pomoci.

aliendrone

paul1>>> No, popravdě je to TAK slabý (vážně nedokážeš přitvrdit? :o), že jsem nechtěl ani komentovat, ale nechci být nevděčník. Venkoncem nejen negativní, ale dokonce i nanicoidní reklama je stále reklama. :)
Takže díky za alien promotion, ale PŘÍŠTĚ OČEKÁVÁM LEPŠÍ VÝKON! ;) :D :D

cochee

Filip84 jsi další z mnoha, kteří používají nesprávné slovo – looser, správně je to loser. I když výslovnost je téměř totožná až na nuance, looser ≠ loser

Filip84

Dík za upozornění. Je pravda, že existuje počeštěná varianta lůsr (lůzr, také lúzr), tak mne to mohlo napadnout. Asi je to tím, že to slovo prakticky nepoužívám.