zjentek

Jak jinak rozlišit tolerantního jedince od toho bez názoru, když nevlastním detektor míry tolerance a vlasního názoru?

Je tady někdo, kdo NEMÁ PROBLÉM takový jedince rozlišit?

Nejlepší odpověď
orestez

Toleruji každý názor. Potom k tomu nějaký názor řeknu. Odborníci mívají svůj názor a ten je šablonou a tolerance se tak nepovoluje. Jedině na úkor kvality a peněz investora.

Další odpovědi
annas

Řekněte svůj názor a diskutujte. Sledujte reakci protěšku – zda si uvědomí či přizná, např. chybu. Jednou či dvakrát je možníé ustoupit, ale nemělo by to být pravidlem.

Je třeba vědět, čeho chcete v životě dosáhnout, mít určité hranice, vlastního sebevědomí. Pokud to není jasné, dochází k manipulaci.

Pokud se vaše názory liší, tak se spíš dívejte na to, v čem se shodujete. Nejde někomu nadávat, někoho urážet atd., že je jiný než vy.

Vidět v tom druhém jen to pozitivní, nevynášet neunáhlená rozhodnutí či odsuzovat.

Tolerance není lhostejnost, ale moudrá víra, že i ten druhý může mít pravdu.“ Jiří Menzel

Zdroj: https://citaty­.net/temata/to­lerance/

Co je míra vlastního názoru? Vlastní názor je názor, s nímž protějšek může, nebo nemusí souhlasit. Třeba věřící – respektuji jeho víru, i když jsem beznaboh, ale neměli bychom jeden druhého přesvědčovat, kdo má pravdu. To už není tolerance, ale obtěžování až manioulace.

Není to vždy jednoznačné, záleží také na temperamentu.

marci1

Tolerantní člověk: Řekne svůj názor (nepovažuje ho za jediný možný a správný), vyslechne si tvůj názor (nebude tě přesvědčovat, že je špatný, hloupý). Můžete o svých názorech diskutovat, ale bez manipulování, bez urážení. Prostě on má názor x, ty názor y. Neplatí x ani y, prostě se můžete o nich pobavit. Platí názor x i y. 🙂

ivzez

Ano, všichni přece dokážeme rozlišit, jestli má někdo
vlastní názor, nebo jestli jenom papouškuje, co kde slyšel.

I Vy takový „detektor“ vlastníte a používáte.