kvikal

Jak jinak říci… ??

existuje ještě něco víc než slovo „milovat“ (někoho)… poslední dobou mi již přestává toto slovo stačit při vyjadřování citů. Neplýtvám s ním vždy ho myslím upřímně, dokonce i píšu poetické dlouhé texty ale stejne nakonec skoncim u „miluju te“ … neznáte nějaké krásné podobné slovíčko plné citů ?

Nejlepší odpověď
vagra

Myslím si,že naše"miluji"je dostatečně poetické a není třeba vymýšlet nová slova.
Porovnejte pro zajímavost:
Ik hou van je-holandsky
Обичам те-bulharsky
Jeg elsker dig-dánsky
Mahal kita-filipínsky
Aku mencintaimu-indonésky
Is tú mo ghrá-irsky
Seni seviyorum-turecky
Tôi yêu bạn-vietnamsky
Jag älskar dig-švédsky
Uzavírám maďarsky-Szeretlek
Ještě pořád se Vám zdá-miluji tě-nemelodické,fádní nebo dokonce okoukané?
Člověku,kterému je to vyznání určené,se to zdát nebude!
Věřte mi,není třeba vymýšlet jiná vyznání.Snaží se o to básníci řadu let.
Nakonec stejně všichni skončí u-miluji tě.

Zdroj: Překladač google

Další odpovědi
quentos

Webster's Universal Dictionary & Thesaurus uvádí u slovesa „adore“, zbožňovat, definici „to love deeply“, tedy hluboce milovat. Zbožňování znamená tedy podle něj více; koneckonců je to obsaženo už ve slovese samotném – zbožňovat se určitě původně blížilo významem slovesu zbožšťovat, tedy činit z někoho boha.

ReHu

Možná splynutí?? Duší??

rynek878

mě se třeba líbí „jsi můj celý život“.

annas

Milovat = pociťovat lásku, mít rád, někým být přitahován, najít zalíbení, mít v oblibě, zahořet láskou, toužit z celého srdce, nezatajovat lásku, hluboký citový vztah.

oskar

Já Tě kocham.

FOG

Chapu celkem moc.Kdyz jsem rikal sve zene ,ze ji mam rad,zjistil jsem si v angl. prekladu – I like You,tak se ji to moc nelibilo.Byla totiz zvykla na „I love You“.

lorja

Já bych použila :Jsi ženou,mužem mého srdce.