katušš

Jak ji to odnaučit?

Máme kočku už 3 roky a mívali jsme ji zavřenou v jejím vlastním pokoji kvůli tomu, že nám často utíkala nebo ničila věci, když jsme ji neměli na očích, často i čůrala na sedačky. V průběhu srpna se nám začalo zdát, že se uklidnila a tak jsme ji nechávali větší volnost. Už víc jak měsíc nebyla zavřená a byla hodná, ale před pár dny zase začala čůrat na tu sedačku, třeba i 3krát za den a na to samé místo jako kdysi, přestože má svůj záchod 2 metry od sedačky a je čistý. Zajímavé je, že na velkou jde na písek, ale na malou na sedačku. Nevíte, jak ji to odnaučit?
Doplňuji:
Začala to dělat jen tak, proto jsme ji začli zavírat

Nejlepší odpověď
www

To zvíře je ve stresu.
Kočku mohou mít v bytě bez výběhu jen ti majitelé, kteří chápou, že bydlí u kočky, nikoliv kočka u nich. Vše potřebné je nutno kočku naučit v mládí, teď už je dost pozdě.
Snad se to podaří, musí se zvíře ale hlídat, jakmile se chystá močit, ihned přenést na místo, ap.
Osobně ale tomu moc nevěřím.
Zkušenost

Další odpovědi
iceT

A to začala čůrat mimo své místo jen tak?A pak jste ji začali zavírat?
No,pokud tohle kočka dělá dělá,tak je to většinou z toho důvodu,že se u vás doma nějak změnily poměry,nemusí se jednat o nic světoborného,a kočce se to nelíbí a takto tím čůráním vám to dává najevo.To,že jste ji zavírali zvlášť do pokoje s tím klidně může souviset.Mě by se taky nelíbilo,kdybych neměla svobodný pohyb po bytě,ve kterém bych se měla cítít jako člen rodiny.
Doplňuji:
Jen tak to není nikdy,kočka je čistotné zvíře a pokud čurá a kaká tam kde nemá,tak se vám snaží něco říct.Moje mamka má doma stádo koček čítající asi 8 kusů,bývalo jich i víc,ale žádná kočka toto nikdy neudělala.No ale je fakt,že mamka má kočky i kocoury kastrované,třeba to má souvislost.

Reezo

spíš mi příjde, že jde o mstu ze strany kočky… Pokud je nešťastná, tak může udělat něco, co nás nepotěší. Je třeba efektivně potrestat kočku a doprovodit to zvukovím signálem. Já osobně volím pokropení vodou a lusknutí prstů. Teď, když vleze na kuchyňskou linku nebo kam nesmí chodit, tak stačí lusknout prsty jako signál pro to, že jí pokropím jestli neuposlechne.

Jinak neakceptuji názory, že my bydlíme u kočky… zvíře musí jasně vědět, že tu jsou meze a není možné tolerovat takovéto věci.