rhythmriot

Jak jet z Brna do Prahy?

Je lepší autobus nebo vlak, a jak je to s rezervací, je třeba dopředu rezervovat místo?, popř. kdy jezdívá nejvíce lidí a bývá narváno (víkendy v porovnání se všedním dnem, ráno, odpoledne, večer) atd… Díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
gecco

Osobně považuju vlak za pohodlnější, než autobus (auto je auto)…
😉
A samozřejmě jsou obsazenější vlaky v pátek a neděli odpoledne, než ve středu o půlnoci… Koneckonců – kukni na stránky nejmenovaného vlakového dopravce, do jehož vlaku si jako součást jízdenky i rezervuješ místo – a uvidíš, které vlaky jsou plnější a jak dlouho dopředu…
😉

Další odpovědi
UltraFan

Určitě bych volil vlak 😉
Já jezdím téměř každý víkend z Prahy do Čáslavi vlakem a nemůžu si jej vynachválit. Téměř vždy si sednu (pokud nejedu v neděli kolem 17:00 do Prahy), to bývá narváno 🙂
Cesta tě vyjde na 3 hodiny a 38 minut, přičemž základní cena je ± 350 KČ. Pokud máš in-kartu, tak cena půjde ještě dolů 🙂

quentos

Nelze obecně říci. Taky jezdím radši vlakem, ale ten je ideální, když jezdíte pravidelně – na jednu cestu se oproti autobusu prodraží. Pojedete-li ale vlakem, můžete využít různých slev – včasná jízdenka, 5% sleva na zpáteční jízdenku, vrátíte-li se do půlnoci druhého dne…
Místenku si kupovat většinou nemusíte, ale riskujete, že cestu prostojíte. U některých dopravců, např. Student Agency, však bývá místenka povinná – nutno zjistit na příslušném webu.