Dazma

Jak ještě vyrůst?

Dobrý den. Potřebuji poradit, je mi 16 let a měřím 156 cm a ráda bych s tím jěště alespoň zkusila něco dělat. Vetšina mých vrstevníku je tak o 2 hlavy větší :D
Malá jsem byla odkjakživa, oba moji rodiče jsou středně velcí. (Podle takového toho výpočtů pravděpodobné výšky bych měla být vyšší.) Doktoři říkali, že už neporostu, ale já pak ještě 2 cm vyrostla. Takže si myslím, že bych možná ještě vyrůst mohla. A tak se ptám? Pomůže když budu jíst každý den ryby? Zkoušela jsem jíst i jódové tabletky… nebo nešlo by vzít si nějaký ten růstový hormon?
Chtěla bych ještě alespoň trošinku vyrůst, sice jsem se se svou výškou docela smířila, ale i tak myslím, že mě to v životě bude docela otravovat. Vždyť nedosáhnu ani na kukátko! :D O dost mě předrostla i moje mladší sestra, která je o 4 roky mladší. Nechápu jaktože jsem tak malá a ona na svůj věk poměrně vysoká. Vždyť geny bychom měly mít podobné… :)
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Andělé

Proč Ti to tak vadí? Také mám 156 cm a na kukátko teda dosáhnu,sice na špičkách,ale dosáhnu..:-) Mě to nikdy netrápilo. Je pravda,že Tvoje generace je vyšší,než naše,ale není na tom nic tragického. Vždy se říkalo,co je malý,tj.milý.
Jak jsi přišla na to,že Tě menší výška bude otravovat? Do 18 let ještě můžeš trochu povyrůst. Růstové hormony Ti při 156 cm žádný lékař nepředepíše. A ryby? Ty jsou vynikající na kvalitu mozku,ovšem,že by se po nich rostlo,jsem neslyšela.
Jednou najdeš někoho,kdo Tě bude milovat takovou,jaká jsi. Mému bývalému manželovi se to naopak moc líbilo.
Bud svá,netrap se zbytečnostmi a uč se být pokorná. Važ si,že jsi zdravá,že nejsi např.na vozíčku apod. Měj se ráda. Tak,jak se budeš cítit sama k sobě,tak Tě bude vnímat i okolí…
Hodně štěstí a už se netrap 🙂

Aleši,to se mi moc líbí,co jste napsal..:)

Další odpovědi
Alesh

Já bych si z toho hlavu nedělal, když jsi ženská. Jak řekl Miroslav Horníček: „Mám rád ženy drobných postav. Malá žena nás činí většími o to, oč je sama menší. Ale nejde tady jen o měřítka fyzická. Malá žena z nás činí rytíře, což je pocit sice původu feudálního, ale únosný i pro muže pokrokové.“
a ještě jeden citát, taktéž od Miroslava Horníčka: „Mám rád malé ženy. Co je malé, to je hezké. A kdyby to snad hezké nebylo, aspoň toho nebude moc.“
Já měřím přes 190 a malý ženský jsou super, si pak připadám jako superman. 🙂
S růstem se toho moc nadělat nedá (legálně a bezpečně). Existují jen takové „podpůrné“ rady. Určitě kvalitní pestrá strava. Nezatěžovat páteř zbytečnými rázy ve vertikálním směru (dopady na tvrdou podložku). Naopak tu páteř protahovat. Pravidelně sportovat, plavání by mohlo být dobré. Dodržovat životosprávu, k tomu patří nekouřit, neopíjet se. Dostatečně spát. Neboj, ještě nějaký ten cenťák dáš a i kdyby ne, chlapům to určitě vadit nebude, ba naopak! 😉

barnajka

Ahoj trpaslice :)
Je to pár dní, co se tu na podobnou otázku ptala jedna tvá kolegyňka. Nečetla jsi to třeba? Kdyžtak mrkni na naše odpovědi – asi z nich nebudeš dvakrát unešená, ale myslím, že jinak ti tu nikdo stejně neodpoví :) Jsi ve věku, kdy se tvoje tělo pořád ještě vyvíjí – tak neklesej na mysli, malinko vyrůst ještě opravdu můžeš.
Ale na tvým místě bych to nechala na přírodě. Hormony vždycky znamenají zbytečnou zátěž pro celý organismus – jeden problém ti sice vyřeší, ale k dalším pěti pomůžou :)) Jasně, přeháním – ale faktem je, že při tvé výšce ti do těch hormonů stejně žádný rozumný doktor nepůjde. Protože ty s výškou nemáš žádný opravdový problém – jsi prostě jenom menší, ale ne MALÁ.
Kašli na to, prosím tě – buď ráda, že jsi jinak zdravá mladá hezká holka, co má před sebou celej zdravej mladej hezkej život. A jestli se na ten svět budeš koukat z výšky metr šedesát, a nebo metr sedmdesát pět…fakt na tom tak záleží?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vyrust-2

venkovan

Co na to říci?
Asi jediné – neblbni!
Trápit se malou výškou. Jiné se zas trápí velkou, další zas něčím jiným. jsou věci se kterými člověk moc nenadělá. Ale co můžeš – snažit se abys měla hezkou postavu, tedy ne vychtrlá ani obézní a abys byla kamarádská, ale aby jsi zároveń pro kamarádky a kamarády nebyla poskokem.
Mimochodem – manželka je o víc jak 30 cm menší a když se rozparádí, tak raději před ní uteču (asi jako kadý chlap před živelnou pohromou).

bubukaa

'' co je malé to je milé'' :)
já jsem taky malá a beru to lehko – alespon se nebouchnu do hlavy o futra

simsalabim

Sestřenici doktorka před pár lety poradila, aby chodila brzo spát (tak okolo 20–21 večer). Měřila 139 cm v 11 letech. Teď je jí skoro 14 a měří 164 cm. Podle mě to záleží na typu postavy a genů člověka, ale pokud jste „spáč“, můžete to na pár měsíců zkusit.