Lucie85

Jak jednoduše určovat původ zboží, když vyrábíme montovaný díl a vstupuje do něho několik materiálů z různých zemí?

Kolik % musí být produktů z CZ, aby to bylo považováno za CZ výrobek? Děkuji za info. Lucie

Odpovědi
Kepler

Myslím, že to takto není určeno, za výrobce je považován ten, kdo vše smontoval do finální podoby. U složitějších výrobků to ani jinak nejde, třeba automobilky mají desítky subdodavatelů. Extrémem je (třeba u potravin), když se něco nakoupí v zahraničí a u nás se to jen zabalí a označí tuzemským výrobcem. To je ale protizákonné.