Kepler

Jak jednoduše opravit dírky v látce?

Existují staré metody zašívání nebo látání, ale s tím si neporadím. Jedná se o dírky o průměru max. 10 mm způsobené cigaretou. Jak to opravit, aby to bylo co nejméně nápadné?

Nejlepší odpověď
nyjono

Jednoduše, aby to nebylo skoro vidět?
Záleží na tom, co to je za látku, jak je ten kus oděvu ušitý a kde dírky jsou.
Vystřihni kousek látky třeba ze širšího švu a podlep kobercovkou. Vydrží to i několik praní.
Nebo najdi opravy oděvů – scelování.
Kdysi dávno, před revolucí, mi tak spravili červené jeansy a nebylo to skoro vidět.
Např.: http://www.krej­covstvi.info/sce­lovani-odevu/

Další odpovědi
Arne1

Nezasivej, čím rozervanejsi tím je to modernější! Budeš víc IN !

led

Ak to nejde zašiť, zalátať, ako píše nyjono a množstvo návodov v časopisoch a príručkách, spravte z toho výšivku. To je bežná prax, keď omyl, chybu, kaz možno vydávať za zámer. Nielen na šatách.

Jiří Bohumil

Pokud jde třeba o košile, trika a bundy, pak je možno použít různé nažehlovací „vtipné“ obrázky. Případně i na kalhoty u „poklopce“, kam poměrně často, při sezení, žhavý popel upadne. Ale zde je nutné volit velmi vhodný a „vtipný“ obrázek, případně text,:-)))
Jednoduché, ale občas, po více praních, se musí obnovit a možno i „aktualizovat“ dle situace.:-)))

Klaproth

Vystřihnout.