zjentek

Jak jedni dojdou k závěru, že jiní jsou imbecily?

Přece lékařské zprávy a nálezy jsou zpravidla tajné či důvěrné. Natož pak veřejné či určené široké veřejnosti. Přesto se setkáváme s takovými, kteří tento stupeň debility jiným bez skrupulí přiřknou. Když se podíváme, podobných označení spatříme plný internet. A ne všichni takto označovaní jsou typy, jež dokáže urazit jen inteligent (třeba konkrétně mě zcela klidně urazí i prostý dement).

Je to legální/nepos­tižitelné? A za jakých okolností můžeme vlastně o někom v demokratické zemi veřejně prohlásit, že je imbecil? Pokud tedy nejsme soudní lékař či kdosi takový, kdo má k tvrzení podklady. To mě zajímá, uveďte alespoň jeden příklad.

Odpovědi
Rokio

Pokud někdo udělá velkou hloupost, nebo škodí lidem tím, že se chová velmi hloupě, tak si zaslouží „titul“ debil, i kdyby měl IQ 100, nebo dokonce nadprůměrný intelektový qvocient.