berry38

Jak jednat v tomto případě?

V pubertě se mi začaly projevovat psych. poruchy, které byly jak jsem sám po čase zjistil genetického rázu.
Otec vyloženě touto poruchou jako takovou netrpěl, ale byly tam tyto sklony to samé u jeho matky i její sestry. Dá se nějak domáhat oděkodnění nebo něčeho takového za to, že ignorovaly svůj zdr. stav(sváděli to na povahu atd..) a dobrovolně tak šířili tyto nezdravé geny dál, což má za příčinu to, že můj život je poměrně hodně omezen? Doktor mi řekl, že je to dlouhodobá – chronická záležitost.

Jen upozorňuji, že sám s tím bojuji jak mohu, nechci svádět na někoho vinu – pokud si za něco můžu sám, tak to i přijmu. Ale copak neexistuje nějaká cesta jak získat alespoň nějakou spravedlnost za to, že jsou předány geny za které si nemůžete a následkem toho pak mít život v háji?!

Odpovědi
ivzez

Podle mne je byste žádného „odškodnění“ nedosáhl.
Rodiče „nešířili geny“ dobrovolně ani záměrně, nejspíš ani
netušili, že by mohlo jít o nějakou genetickou zátěž.

Kryšpín

Žalovat geny, nebo se zastavit v lampárně, ale možná jsou již zrušeny