Rokio

Jak je vysoký Gerlachovský štít?

Jak je vysoká tato československá hora?

Vystoupili jste někdy na její vrchol? Jaké jste měli přitom pocity?

Odpovědi
nyjono

Nezdá se mi pravděpodobné, že by sis to neuměl vygooglit.

https://www.id­nes.cz/cestova­ni/kolem-sveta/gerlachovsky-stit-vystup-na-nejvyssi-horu-slovenska-neni-pro-padavky.A100929_113­649_igsvet_tom

led

Opäť vkladanie otázky pre otázku

1 – Jak je vysoká tato československá hora?
Je Říp československý, alebo je český?
Pozrite si zemepis a tak ako väčšina ľudí, žite s tým, že Československo ostalo v minulosti..
V slovníku si nájdite čo vyjadrujú výrazy „kopec, hora, štít“.

V zmysle počutých jazykov na jej svahoch, by som mohla povedať, že tento kopec, hora, štít, je medzinárodný. V súčasnosti tam okrem slovenčiny a češtiny, počuť najmä ruskú, polskú, nemeckú a anglickú reč. Takže, ak ju chcete zmedzinárodniť nemožno hovoriť o československej hore, ale o „Europskom štíte“

2,3 – klasické novinárske otázky
aké ste mali pocity? na to len novinárska odpoveď: „…za dosiahnutie vrcholu vďačim našej vláde, podpore politickým orgánom, mecenášom a sponzorom, celému týmu ktorý ma hore vytlačil, rodine, priateľom, faune a flóre a som hrdá a bla bla bla… na záver len pár slov, pomôžte mi dole, pretože inak tu ostanem a vôbec, som unavená.“