Jak je to ve skutečnosti s „Osvětou“ na našich základních školách?

http://clarita­tis.cz/zpravy/z-domova/ministr-skolstvi-josef-dobes-zastavim-ve-skolstvi-sexualni-byznys/4356

Všimněte si ilustrace.

Odpovědi
annas

Stále se diskutuje. Nespokojenost rodičů se způsobem výuky, s novými učebnicemi, s názory psychologů, přístupem pedagogů, informacemi podle něčího „příkazu“.
Nejdůležitější je rodina, škola ale by měla mluvit o tom, na čem se shodnou psychologové i rodiče, případně když se objeví ve škole nějaká nečekaná situace, v hodinách biologie či občanské výchovy apod. Je pravda, že mnozí učitelé se tímto tématem neradi zabývali, nebo naopak volili nevhodnou formu. Také způsob výkladu, který je prezentovaný v učebnicích, není vždy ideální. Učitel by se měl jen inspirovat …

Obrázky v učebnici jako by byly převzaty třeba ze záchodků, nápisů na zdích apod. I na internetu se najde dost podobných výrazů …

Otázku o sexuální výchově jsem vložila, když se objevila v tisku informace o zavedení sexuální výchovy jako samostatného předmětu.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-sexualni-vychove-ve-skolach

Radak

Ty jó, ty obrázky jsou jak ze školních záchodků. Sexuální výchova ano, ale trochu na úrovni. I to Bravíčko to umí líp.