Otazník123

Jak je to v tomto případě s kupní smlouvou?

Mám zřejmě hloupý dotaz ale nikdy jsem nic takového neřešil takže si nejsem jistý. Budu prodávat moped a nevím komu vlastně bude náležet sepsaná kupní smlouva, bude stačit když si ji nechá kupující nebo bych i já měl mít vlastní kupní smlouvu nebo případně její kopii? Přece jenom je asi lepší mít nějaký doklad o tom že jsem moped prodal. Jedná se o moped nepodléhající registraci takže kupní smlouva je zřejmě jediný dokument kterým se dá prokázat vlastnictví, nebo se pletu? Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Hlada

Nepleteš se. Každá smlouva se vyhotovuje v tolika kopiích, kolik je účastníků a každá kopie má platnost originálu.

Další odpovědi
ivzez

Smlouvu vyhotovte ve dvou stejnopisech,
jeden obdrží kupující, druhý si ponecháte Vy.

Otazník123

A mohu místo kopie sepsat kupní smlouvy dvě?

autacek

Můžeš napsat stejnopis 😉

Dochy

Jo, to bude ten správnej termit 😉

Dochy

Ne. Dvě kupní smlouvy jsou dvě kupní smlouvy. Pro Ty bys potřeboval alespoň dva předměty plnění, nikoli jeden moped.

Ale pokud to bereš tak, jestli potřebuješ kopírku tak nepotřebuješ. Když na druhý list papíru napíšeš přesně to samé co je na prvním, budou to dva exempláře té smlouvy.