zjentek

Jak je to v Česku s povinností uvádět na přebalu složení poživatin? Je povinné uvést na obal kompletní výpis obsahu?

Tak jsem si místo citrónu koupil na zkoušku bio citrónku 200ml od nejmenované známé společnosti na biopotraviny. na balení je uvedeno: 100% citrónová šťáva, za studena lisovaná. Nic víc, jen toto. No ale pokud nechám produkt v klidu ležet, na dně lahvičky o průměru asi 5 cm se brzy vytvoří asi 1 cm hrubá vrstva bílého prášku. Neumím si to vysvětlit, ale dobrý pocit z toho nemám. Budu rád, když zde najdu někoho, kdo to bude umět vysvětlit. Děkuji.

Odpovědi
CTTON

Složení a nově i povinné výživové vlastnosti(tu­ky,cukr, sůl jedlá, bílkoviny, vláknina) apod.

RyuzakiKate

Normální usazenina, určitě se nemusíš bát. Když si vymačkáš citrón, tak to není jenom voda, žeo. Budou tam nějaký cukry, vonný látky, něco třeba nešlo úplně přefiltrovat. Určitě ji ale měj po otevření v lednici a co nejdřív spotřebuj, když to není zakonzervovaný kilem cukru ;)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

RyuzákyKate, je tam bílý prášek, fakt. Jako když do citrónky nasypeš kox. A celkem vysoký poměr, vzhledem k plnění. Tak jsem přemýšlel, z který části citronu by to tak asi mohlo být. Na nic jsem nepřišel. Ale hrubě mě napadl KONZERVANT.

RyuzakiKate

To by musel bejt napsanej na složení. Hádám, že to máš od Country Life nebo z DMka?