Kelt

Jak je to s účtem a jeho trváním, pokud tam nejsou peníze?

Jak je to s účtem u nějaké banky, když si dotyčný zřídil účet, ale nemá žádný příjem, který by šel na účet? Navíc je v exekučním řízení. Jak dostává vyplacené dávky například sociální? A jak dlouho může účet existovat? Na vedení účtu si každá banka bere určité poplatky z toho, co na účtu je. Pokud tam nic není, tak se asi účet zruší. Poskytne mi někdo informace? Děkuji.

Odpovědi
Dochy

Prostuduj podmínky banky. Ne každá banka si stahuje z účtu poplatky.
Ale bacha některé i jinak bezpoplatkové banky mají nějaké poplatky pro činnosti související s exekucemi.
Rušení účtů nebývá automatické, takže klidně Ti na účtu kvůli poplatkům může růst dluh. Opět: Prověř si podmínky své banky.

ivzez

Na tuto otázku se nedá dost dobře odpovědět.
Obecně platná odpověď neexistuje a vypisovat sem podmínky
jednotlivých bank by podle mne nebylo nejvhodnější.