Jak je to u zboží vráceného přes internet?

28.11.2017 jsem poslal přes poštu vrátit jednomu e-shopu zboží.
29.11.2017 na poště online sledování zásilky vidím že jim to už přislo (dodání zásilky)
Ale až dnes mi přišel email v nedeli že zboží převzali.
Jak je to možné? Nemá snad 14 denní lhuta pro vráceni penez bezet od doby kdy si to prevezmou na poště? Platí to pro kupujícího, tak to má platit i pro vrácení zboží ne?

a druhá otázka, ta 14 denní lhůta se počítá i se sobotu a nedeli?

Odpovědi
ivzez

Přes internet žádné zboží vrátit nelze
→ i vy jste použil poštu.

Máte-li od pošty potvrzeno převzetí vráceného zboží,
běží lhůta ode dne převzetí (na sledování zásilek se nedá
stoprocentně spolehnout).

Pokud potvrzení od pošty nemáte, budete se pravděpodobně
muset spolehnout na tvrzení prodejce.

JájsemRaibek

Nikde není psáno, že do 14 dní ti vrátí peníze.
Zboží zakoupené jinak než v kamenném obchodě, tedy např. přes internet máš možnost do 14 dnů vrátit.
Peníze mohou poslat klidně za měsíc.
14 denní lhůtu si musíš hlídat ty, abys v zákonné lhůtě mohla nechtěné zboží nebo nevyhovující zboží vrátit.
A ano, do té lhůty se počítají kalendářní dny.
Z tvého data nepoznám, kdy jsi zásilku převzala z e-shopu, jen jsi uvedla, kdy jsi ji odeslala.

anonym

JájsemRaibek
Kevin je asi dámské jméno že.

JájsemRaibek

Omluva, asi mě spletla ivzez, která odpovídala nademnou :)