Gendero

Jak je to u podmínky?

Když má člověk podmínku na rok, tak rejstřík trestu je čistý po roce? Jde mě o rejstřík, který je kvůli hledání práce.

Nejlepší odpověď
seraphico

Přesně tak. Pokud se člověk během podmínky osvědčil, dojde k tzv. zahlazení záznamu:

„Pokud se podmíněně odsouzený ve zkušební době podmíněného odsouzení osvědčil a podmínka tedy nebyla přeměněna na nepodmíněný trest, znamená to, že od rozhodnutí soudu o osvědčení se na odsouzeného hledí, jako by odsouzen nebyl a odsouzení nebude uváděno ve výpisu z rejstříku trestů. Není tedy třeba podávat žádnou zvláštní žádost o zahlazení odsouzení. Jestliže ale soud odsouzeného neosvědčil a přeměnil podmíněný trest na nepodmíněný, platí ohledně záznamů ve výpisu z rejstříku trestů to, co bylo řečeno výše u nepodmíněného trestu odnětí svobody.“

Zdroj: http://www.trestni-rizeni.com/do­kumenty/zajima­lo-by-mne-vice-podrobneji-jak-je-to-s-vymazem-z-rejstriku-trestu

Další odpovědi
plebs

Záleží zda nahlédnete do výpisu nebo opisu

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.