Jak je to tedy s doručováním rozsudku soudu prostřednictvím české pošty.

mám na mysli když jsem nebyl na adrese zastižen ,

Nejlepší odpověď
kropitko

Zásilka bude uložena na poště,kde si ji můžete vyzvednout. Jelikož nepíšete o jaký rozsudek bohužel jde,tak nelze odpovědět jednoznačně. Něco jsem našla na netu,,snad Vám to pomůže.

U „úředních“ dopisů, jako je soudní obsílka, je v právních předpisech poměrně podrobně rozepsáno co a jak. Například, rozsudek o výživném se při nezastižení adresáta uloží na poště a po 10 dnech se má za doručený. Naopak platební příkaz se musí doručit bezpodmínečně do vlastních rukou. V případech, kdy se to nepodaří, soudci nezbude než nařídit jednání ve věci a adresáta předvolat. Adresáti, kteří se i pak doručování usilovně vyhýbají, se vystavují riziku, že soudní řízení proběhne bez nich.

Zdroj: http://www.spol­cest.cz/obcan­ska-poradna-jm/komentare-a-clanky/doruco­vani/prebirej­te-postu-nicemu-neutecete/

Další odpovědi
kyt

Obsáhlou novelou občanského soudního řádu byla upravena i otázka doručování, ve které se nyní uplatňuje i tzv. fikce doručení. Obecně a zjednodušeně lze tedy říci, že pokud si osoba nepřevezme dopis určený do vlastních rukou, má se po třech, resp. deseti dnech za doručený. U platebních rozkazů toto neplatí, ty musí být účastníkovi doručeny do vlastních rukou, a není zde možná fikce doručení. Upozorňuji, že soud nemusí rozsudky příp. jiné písemnosti soudu doručovat prostřednictvím Ceské pošty, ale i jiných doručovacích firem, policií, apod.

Zdroj: o.s.ř.