Avatar uživatele
anonym

Jak je to tedy s doručováním rozsudku soudu prostřednictvím české pošty.

mám na mysli když jsem nebyl na adrese zastižen ,

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 4905 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Zásilka bude uložena na poště,kde si ji můžete vyzvednout. Jelikož nepíšete o jaký rozsudek bohužel jde,tak nelze odpovědět jednoznačně. Něco jsem našla na netu,,snad Vám to pomůže.

U „úředních“ dopisů, jako je soudní obsílka, je v právních předpisech poměrně podrobně rozepsáno co a jak. Například, rozsudek o výživném se při nezastižení adresáta uloží na poště a po 10 dnech se má za doručený. Naopak platební příkaz se musí doručit bezpodmínečně do vlastních rukou. V případech, kdy se to nepodaří, soudci nezbude než nařídit jednání ve věci a adresáta předvolat. Adresáti, kteří se i pak doručování usilovně vyhýbají, se vystavují riziku, že soudní řízení proběhne bez nich.

Zdroj: http://www.spol­cest.cz/obcan­ska-poradna-jm/komentare-a-clanky/doruco­vani/prebirej­te-postu-nicemu-neutecete/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kyt

Obsáhlou novelou občanského soudního řádu byla upravena i otázka doručování, ve které se nyní uplatňuje i tzv. fikce doručení. Obecně a zjednodušeně lze tedy říci, že pokud si osoba nepřevezme dopis určený do vlastních rukou, má se po třech, resp. deseti dnech za doručený. U platebních rozkazů toto neplatí, ty musí být účastníkovi doručeny do vlastních rukou, a není zde možná fikce doručení. Upozorňuji, že soud nemusí rozsudky příp. jiné písemnosti soudu doručovat prostřednictvím Ceské pošty, ale i jiných doručovacích firem, policií, apod.

Zdroj: o.s.ř.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek