LADIS

Může studentovi na SŠ zabavit učitel mobil?

Může studentovi na SŠ zabavit učitel mobil? Popřípadě jaké na to jsou zákony?

Nejlepší odpověď
Hans51

Zákon o zákazu zabavování mobilních telefonů žákům středních škol učiteli.

Ne, opravdu a vážně. Kdyby student dodržoval základní pravidla chování a školní řád, nebylo by nutné řešit jakékoliv „zabavování“.

Další odpovědi
gecco

Pokud student namísto sledování výuky sleduje mobil, je na místě mu tento rušivý předmět odebrat…
___
Já vím, proč nejsem učitel – já bych mobil odebral – a rozšlápnul…
😁
___
Pokud se ti nelíbí studium, seber se, ze školy se odhlaš – a mazej pracovat (nebo na ÚP)…!

Larissa

Pokud vím, může mobil odebrat po dobu výuky, ale na konci jej musí vrátit. Vzpomínám si, že někteří učitelé to řešili tak, že se s rodiči domluvili, že jim telefon mohou odebrat a nevrátit, dokud si pro něj rodič nepřijde či student si to doma nějak nevyřeší. samozřejmě to pletí pro studenty, kteří ještě nedovršili 18 let. Dospělí by se takto již chovat neměli.

Šidlo

môže ak:

  • študent má pod 18
  • rodič kúpil mobil
  • rodičovi je jedno, kde je mobil/súhlasí s trestom učiteľa