Mc Merkurion

Jak je to teda se rtutí? V teploměru škodila a v úsporných zářivkách ne?

http://www.you­tube.com/watch?v=4aw­DBizW4iI
Doplňuji:
spíš mě zajímalo,proč se rušily ty teploměry,jádro beru,vodní apod.včetně fotovoltaiky taky,ale musí k tomu být podmínky(přírod­ní),a ne abychom někomu dopláceli…

Nejlepší odpověď
Hamon

EU rozhodla, že v žárovkách být může, tak mlč a nerouhej se!

Další odpovědi
mosoj

Tak kvůli rtuti ti není. Je to kvůli nižší spotřebě. Tedy o menším množství spáleného nekvalitního uhlí a tudíž o nižším množství emisí.
Rtuť nechceme, jádro nechceme, uhelné elektrárny zavřeme, fotovoltaika je dotovaná , tak na co chceš svítit a televizovat a t.p. ?

Drap

Samozřejmě že škodí v jakékoli podobě. A co se ti na tom zdá divného.? To neni jenom u žárovek ale ve všem. V prve řadě jsou peníze a až teprve potom životní prostředí.

Mc Merkurion

Drap: no právě,tvrdí,že úsporné jsou šetrnější k živ.prostředí a zatím je vše jen o tom,jak na tom trhnout,viz fotovoltaické elektrárny,hlav­ně,že všude platíme eko daň