Bronzový

Jak je to správně při výměně kol (PP, PZ, LP, LZ), nebo na tom nezáleží?

Kdesi jsem četl že se při výměně kol letních za zimní a naopak vždy každé kolo montuje PP za PP atd. Na jaře jsem byl na výměnu kol v servisu tam mi bylo řečeno pracovníkem, že na tom nezáleží kam se které kolo osadí. Jaký je správný postup výměny?

Odpovědi:

Stříbrný

... tak to asi nebyl mechanik, ale uklízeč v onom servisu ... dřív se preferovalo do kříže, dnes zezadu na předek (na stejné straně) ...

Zlatý

Já jsem preferoval do kříže, tj. to co jezdilo vzadu, jsem přezul dopředu na druhou stranu a naopak. Jsou i jiné názory, ale takhle mi to přijde logické z hlediska rovnoměrnému opotřebení pneu. Když jsou kola kompletní, tak má smysl záměna jen vpředu - vzadu.

Zlatý

Z hlediska přilnavosti je nejlepší montovat kola na stejná místa. Z hlediska životnosti se doporučovalo různé střídání míst, aby se vzorek opotřebovával rovnoměrně. U radiálních pneumatik se doporučuje zachovat směr otáčení. Zimní pneumatiky mají často směr otáčení vyznačený.

Bronzový

Samozřejmě Vám mechoš odpověděl správně,máte k tomu dostatek odpovědí i na jiném serveru!!. Jinak je to pokud je normální dezén,je to jedno nemá to žádný vliv na přilnavost,max na rychlost opotřebení pneu na přední nápravě na "předohrabu".Jiné to je pokud máte směrový dezén pak jen levé přední za levé zadní nebo jeho přezutím na disku!!

Bronzový

Názory na střídání kol (pneumatik) se různí (i viz odpovědi přede mnou). Osobně preferuji pouze výměnu předních za zadní a obráceně, vzhledem k předpokladu většího opotřebení na hnané nápravě a to i 4 kolky, s vypínatelnou zadní nápravou. A prohození levé za pravé už asi tak podstatné není. To vždy při sezónní výměně na další rok. Takže si kola "obouvám" do obalů, s označením, kde byla osazena naposled.

Stříbrný

Je to různé. Střídání je vhodné při nerovnoměrném opotřebení kol (ale pak je otázka zda by neměl někdo něco udělat s autem). Ale u některých pneumatik je to zas omezené jejich konstrukcí...

Stříbrný

Vždy najdete více správných odpovědí.
Já je vyměňuji, jak se mi to hodí, jak potřebuji upravit sjížění dezénu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 723
Stříbrný cukrar 685
Zlatý mosoj 673
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 294
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Kepler 282
Zlatý Lamalam 258
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 230

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.