Jak je to správně ? Hrát šachy nebo v šachy?!

Nejlepší odpověď
annas

Hrát – co, več: oč:: ve významu bavit se, zaměstnávat se společenskou hrou: = h. karty, kulečník, šachy ap. ( hrát. v karty, v šachy – archaické); dále h. o peníze; h. na burze spekulovat: h. v loterii sázet; h. s odkrytými kartami.
PSJC

Další odpovědi
M.

Řekla bych, že obojí, jen „v šachy“ bude zastaralejší, ještě jsem neslyšela nikoho, kdo by to v normální mluvě použil :)