hanulka11

Jak je to správně?

při výstupu projdete sloupovím /nebo sloupovým/Pro­pylejí?
Doplňuji:
Díky byla jsem na vážkách , mám to tedy správně

Nejlepší odpověď
quentos

sloupovím, měkké, podle vzoru stavení – stavením. Jedná se o sedmý pád podst. jm. sloupoví = řada sloupů, nikoli o příd. jm.
Doplňuji:
tom007: jenže to Ti tady zrovna nepomůže, protože to můžeš potkat jak s tvrdým, tak s měkkým, záleží právě na tom, jestli se jedná o podst. jm., nebo příd .jm.

Další odpovědi
Neonka

Ale pokud projdete pod sloupovým mostem bude tam tvrdé y 🙂

tom004

U í nebo ý,ve většině případů pomůže napsat si pod sebe dané slovo,jednou s í a jednou s ý.Z jednoho tvaru jak se říká „bolí oči“.Druhé je pak správné.

quentos

…004, pardon, překlep

hanulka11

ano guentosi… jedná se o řadu sloupů /proto sloupoví/ostatně kdo šplhal v Aténách na Akropoli- to zná
dělala jsem popisky k fotkám ,tak jsem se nad tím nějak pozastavila

quentos

na záčátku je kvéčko ;{)>

jj, chápu

hanulka11

omlouvám se quentosi

quentos

není proč, je to přes to podtržení blbě vidět ;{)>