ivosek2

Jak je to se zpáteční jízdenkou ve vlaku?

Zítra jedu z Mlade Boleslavi do Prahy na tenisový turnaj a chtěl bych se zeptat, když si koupím zpáteční jízdenku, tak ta zpáteční jízdenka je na kterýkoli spoj bez přestupu do Mlade Boleslavi, nebo je to na určitý spoj v určitém čase? Anebo se mi vyplatí koupit si znovu jízdenku v Praze?

Nejlepší odpověď
quentos

Jízdenka vám platí na kterýkoli spoj zpět do půlnoci druhého dne, a to dokonce i tehdy, pokud pojedete jinudy, než máte původně psáno – pojedete-li zpět kratší trasou, nevadí jim to vůbec, pojedete-li zpět delší trasou než tam, naúčtují vám doplatek jen za najeté kilometry navíc oproti původní trase.
Zpáteční jízdenka se určitě vyplatí, ač je levnější než dvě obyčejné jen o 5 %.

Další odpovědi
Kelt

Jízdenka zpáteční vyjde o 5 % levněji než obě jednosměrné jízdenky. Kromě toho existuje možnost koupit si jízdenku v předstihu, která vyjde také levněji, ale v tomto případě, když jedeš zítra, to nemá cenu.
Pokud jde o tu zpáteční jízdenku – pokud jedeš tam i zpátky po stejně dlouhé trase, není problém. Pokud je zpráteční cesta delší, musíš doplatit. Jízdenka platí pro jakýkoli spoj, pokud to není povinně místenkový vlak Pendolino, nebo a to je důležité, musíš jet zpátky stejnou společností – tedy ČD, Leo Expres nebo ten třetí dopravce. Pokud budeš kombinovat, tam pojedeš LE a zpátky ČD, neplatí zpáteční.

Drap

Na jakýkoli spoj v daném termínu, samozřejmě ve stejné třídě. Pokud to jde, bývá zpáteční jízdenka cenově výhodnější.