mosoj

Jak je to se zdravotním pojištění, či sociálním pojištění v případě, že se přihlásím k daňovému paušálu?

Pisálkové píší že se daňová evidence v tom případě nemusí vést, čemuž nevěřím!! Jak by berňák zjistil jestli jsem nepřekročil maximální obrat s přesností + 7000 Kč ?
Co mně ale zajímá pokud se přihlásím k daňovému paušálu, kolik budu platit zdravotní pojištění, nebo sociální . ( podnikání mám jako vedlejší poměr k důchodu).

Nejlepší odpověď
ivzez

Zatím se domnívám, že by to mělo být stejné jako dosud,
tzn., po skončení roku podat povinné přehledy a pojistné
se dopočte následně.

Pokud byste se vešel do limitu, z nějž se sociální pojištění
neodvádí, mělo by to podle mne zůstat stejné (nevidím důvod,
proč v tom něco měnit).

Ani u zdravotního pojištění zatím nevím o důvodu ke změně.

Tato otázka mne také zajímá. Budu to dále sledovat.

Mrzí mne, jestli jsem Vás zklamala.

mosoj

Ivzez by mohla vědět. Nikde to na inetu nemohu najít.

mosoj

Děkuji.
Úředníci nemají ani páru a rozmanitosti účtování.
Příští týden vyrazí manželka na FÚ. Vsadím se, že ani tam nebudou nic vědět.

ivzez

Ještě mne napadá:
Nedalo by se to vyřešit nějakou mobilní aplikací → jestli tedy používýte „chytrý“ mobil (mně zatím nesmí do domu)? Podle mne se objeví další aplikace. Měla by existovat i možnost, že zákazníkovi dáte jenom kód, on si potom účtenku může vytisknout sám (odpadly by Vám náklady na tisk).

ivzez

Předpokládám totéž.

K tomu sociálnímu pojištění → příští rok bude limit zase o trochu vyšší. A opravdu nevidím žádný rozumný důvod, proč by se neměl vztahovat na OSVČ vedlejší, které se přihlásí k paušální dani.