Kryšpín

Jak je to se žalobou na presidenta republiky k Ústavnímu soudu ohledně velezrady?

V denním tisku proběhlo několik informací z důvodů porušení zákonů 56 krát a velezrady presidenta republiky, kterou vypracovali právníci ze Senátu. Nedohledal jsem kde se jedná o velezradu a další těžké poškození republiky.

Nejlepší odpověď
anonym

Stojí za tím jako obvykle Zemanova prořízlá držka. Ano neberu si servítky v jeho hodnocení, protože ani on sám si je rozhodně nebere. Vulgárně napadá každého a cokoliv. Za žalobou jejíž podstatou je velezrada je ve sktečnosti zemanovo podrývání bezpečnostních zájmů ČR a autority bezpečnostních složek vůbec. BIS označil za neschopné čučkaře a v kauze novičok vystupoval vyloženě proti zájmům ČR, jako bychom v těchto dvou případech nešlyšeli Zemana ale Putina 🙂

„Takový návrh určitě není irelevantní. Pokud prezident dlouhodobě podrývá bezpečnostní zájmy České republiky, jak může být vykládána kauza novičok i jeho výroky směrem k BIS a další řady jeho zahraničně-politických vyjádřeních, je to nesporně oblast, které se musíme věnovat, pokud chceme říct, co znamená v ústavě zmíněné podrývání svrchovanosti a celistvosti republiky. V případě výroků Miloše Zemana jsme u toho již skutečně velmi blízko,“ uvedl Jan Kysela z Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Další odpovědi
Pepa25

Návrh na podání žaloby proti prezidentovi je hotový a dostupný na odkaze níže. Nyní ho musí projednat a schválit Senát. Pokud k tomu dojde, bude rozhodovat Ústavní soud.

Zdroj: www.zalobanapre­zidenta.cz

dubraro

Abychom tedy věděli, o čem je řeč, návrh textu žaloby je zde:
https://www.za­lobanapreziden­ta.cz/wp-content/upload­s/2019/06/U%CC%81stav­ni%CC%81-z%CC%8Caloba-na-prezidenta-republiky-pro-hrube%CC%81-porus%CC%8Ceni%CC%81-U%CC%81stavy_na-web_final.pdf
Mně, jako naprostému právnímu laikovi, připadá pokus o odstranění presidenta touto cestou jako větší ohrožení zájmů republiky než cokoliv, co pan president údajně „provedl“.
Tady navíc jeden ze senátorů vysvětluje, proč je podle něj žaloba nesprávně formulovaná.
http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/pravo-nesmyslna-zaloba-na-prezidenta-dw2-/p_politika.as­px?c=A190616_202724_p_po­litika_wag

elkon

Je fakt, že prezident by měl přehodnotit způsob vyjadřování, ale tohle všechno jsou jen hlouposti které odvádí pozornost od skutečných problémů, což se někomu náramně hodí.

Drap

Nevěř všemu co je v médiích. Převážně jsou to jen bláboly a spekulace.

Usoman

Sluníčkářští demofašisté stále nerozdýchali druhou porážku (nejdřív kníže, pak pán Já nevím), tak se ho snaží zbavit všemi různými způsoby. Bohužel Senát je na takováhle zakomplexovaná individua bohatý, ale naštěstí PS nikoliv, takže se nakonec nic konat nebude. Díky Bohu! To jim najednou demokracie nevoní, když lid volí ty, které si zrovna nepřejí. Nezbývá jim nic jiného než počkat si na rok 2023. Snad to vyhraje opět vlastenec, je krásné sledovat jak se Kavárna vzteká. Jak se říká: do třetice, všeho dobrého. :)

Kryšpín

Pokud Ústavní soud uzná velezradu co bude následovat pro M. Zemana šatlava, nové volby, neb se ihned dosadí druhý president jako ve Venezuele

Pepa25

dubravo: V čem má být návrh na projednání věci u Ústavního soudu ohrožením zájmů republiky? Zvlášť když píšete, že jste naprostý právní laik … Já to beru tak, že po letech debat o tom, jestli to co prezident dělá je na hraně nebo za hranou o tom může (konečně!) rozhodnout jediný povolaný = Ústavní soud. Odborníci na ústavu, mimochodem jemnovaní przidentem.

anonym

V kauze novičok bylo chování Zemana opravdu extrémní. Doslova v každém bodě podrýval jakákoliv oficiální stanoviska vlády a byl ochoten vyzrazovat z podstaty tajné informace které pojednávaly o tom že v ČR byl novičok vyráběn v menším množství za účelem zkoumání jeho hrozby a hledání účinné obrany v případě jeho nasazení ze strany nepřítele. Zeman okamžitě s tímto vyrukoval ven a dodal rusku munici se kteoru mohlo argumentovat že potenciálním zdrojem novičoku kterým byl na území Velké Británie popraven Sergej Skripal mohl pocházet z ČR. Zeman se vyloženě mohl přetrhnou aby Putinovi podobně zvrácenou argumentaci dodal a úkoloval v tomto smyslu BIS aby mu tyto informace obstarávala.

anonym

Tohle přece není chování českého prezidenta tohle je chování Putinovy loutky.