geekocz

Jak je to se zabitím na vlastním pozemku v USA?

Je pravda že pokud v USA zabijete někoho na vlastním pozemku i přes vyzvání k odchodu je to zákonné? A pokud ano, komu nahlásíte, že máte na pozemku mrtvolu ať si ji odklidí?

Nejlepší odpověď
setapouch

Jak kde. Rika se tomu Castle doctrine (Muj dum, muj hrad) – podrobnosti a staty (i mimo USA) viz http://en.wiki­pedia.org/wiki/Cas­tle_doctrine
Doplňuji:
Dokonce si pamatuju (z Netu) pripad, kdy zena doma zastrelila jednoho lupice, druheho zadrzela policie. A ten byl odsouzeny i za zabiti toho prvniho lupice, protoze by zil, kdyby nesli loupit.

Další odpovědi
anonym

Není to tak jednoduché, jak prezentuješ – tedy zastřelím, zavolám funebráky – a fertig…
;-D
Každý takový případ vyšetřuje policie (koroner) a je na tobě, abys obhájil fakt, že jsi jednal oprávněně při obraně svého majetku(…).

Quimby

Pokud vím, tak to je nezákonné, jde jen o argument, který se používá při sbeobraně/ochraně majetku. Který samozřejmě může a nemusí být oprávněný.
Nejsem expert na právo v USA, ale myslím, že je to podobné jako zde.

anonym

Ne. V USA je rozdíl v tom, že se hraje na porotu. A u té se dá leccos obhájit. Ovšem bez této obhajoby bys dopadl i hůře, než-li v ČR…