Pottato

Jak je to se studiem při zaměstnání?

Hi, dělám ve fabrice pořád na té samé pozici, i když vím, že mám na víc (dřív jsem dělal na vyšší pozici, po změně zaměstnání začínám od nuly).. A protože nechci zdechnout u pásu, rozhodl jsem se dodělat si VŠ se zaměřením na IT technologie formou kombinovaného studia, což vyžaduje 2× do měsíce pátek ve škole (ale i sobotu, jde především o pátek).. Uleví mi zaměstnavatel v práci a poskytne neplacené volno? Popřípadě s kým tuto záležitost konzultovat? Na personálním? Díky za odpověď :)

@da ny: Na personálním oddělení (moderně ejčár) o tom mohou rovnou rozhodnout? Nebo to jen posunou k přezkoumání vyšší šarži?

Nejlepší odpověď
elkon

V první řadě kontaktuj nadřízeného s dotazem, případně vedoucího oddělení nebo šéfa firmy. Pokud budou mít zájem, podpoří tě.V nehorším mohou přistoupit na neplacené volno, nebo si zameškané hodiny napracuješ. Ve tvém zájmu se to jistě vyplatí.

Další odpovědi
da ny

Ideální je, pokud VŠ podporuje zaměstnavatel. Pak po domluvě poskytne
volno (někdy hradí) aj. Poskytne i studijní volno před státnicemi.
Pokud člověk studuje pouze ve vlastním zájmu, zaměstnavatele to nezajímá.
Žádná povinnost vyhovět zaměstnanci neexistuje (dcera měnila zaměstnání, protože hjí vedoucí v jednom bankovním ústavu házela klacky pod nohy. V jiném studium „podpořili“ tak, že dostala dovolenou nebo náhradní volno za přesčas.)..

Po dohodě s vedoucím (personálním odd.), pokud to provoz umožňuje, berou si často všichni dovolenou, neplacené volno, jen se souhlasem zaměstnavatele. Jindy je možné formou přesčasů dny napracovat a pak čerpat náhradní volno. To je možné jen se souhlasem zaměstnavatele.
Do 26 let má mladý člověk při kombinovaném studiu statut studenta.
Má tedy i sníženou daň v zaměstnání. Pokud má společné trvalé bydliště s rodiči, má 1 z nich nárok též daňové zvýhodnění (i když má student HPP). Vše na základě potvrzení o studiu VŠ.

Emefej

Určitě to prober s někým z personálního, ale dnes v řadě moderních firem personalisty nemají, teď se tomu říká ejčár.