Avatar uživatele
Pottato

Jak je to se studiem při zaměstnání?

Hi, dělám ve fabrice pořád na té samé pozici, i když vím, že mám na víc (dřív jsem dělal na vyšší pozici, po změně zaměstnání začínám od nuly).. A protože nechci zdechnout u pásu, rozhodl jsem se dodělat si VŠ se zaměřením na IT technologie formou kombinovaného studia, což vyžaduje 2× do měsíce pátek ve škole (ale i sobotu, jde především o pátek).. Uleví mi zaměstnavatel v práci a poskytne neplacené volno? Popřípadě s kým tuto záležitost konzultovat? Na personálním? Díky za odpověď :)

@da ny: Na personálním oddělení (moderně ejčár) o tom mohou rovnou rozhodnout? Nebo to jen posunou k přezkoumání vyšší šarži?

Zajímavá 0 před 1342 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

V první řadě kontaktuj nadřízeného s dotazem, případně vedoucího oddělení nebo šéfa firmy. Pokud budou mít zájem, podpoří tě.V nehorším mohou přistoupit na neplacené volno, nebo si zameškané hodiny napracuješ. Ve tvém zájmu se to jistě vyplatí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Ideální je, pokud VŠ podporuje zaměstnavatel. Pak po domluvě poskytne
volno (někdy hradí) aj. Poskytne i studijní volno před státnicemi.
Pokud člověk studuje pouze ve vlastním zájmu, zaměstnavatele to nezajímá.
Žádná povinnost vyhovět zaměstnanci neexistuje (dcera měnila zaměstnání, protože hjí vedoucí v jednom bankovním ústavu házela klacky pod nohy. V jiném studium „podpořili“ tak, že dostala dovolenou nebo náhradní volno za přesčas.)..

Po dohodě s vedoucím (personálním odd.), pokud to provoz umožňuje, berou si často všichni dovolenou, neplacené volno, jen se souhlasem zaměstnavatele. Jindy je možné formou přesčasů dny napracovat a pak čerpat náhradní volno. To je možné jen se souhlasem zaměstnavatele.
Do 26 let má mladý člověk při kombinovaném studiu statut studenta.
Má tedy i sníženou daň v zaměstnání. Pokud má společné trvalé bydliště s rodiči, má 1 z nich nárok též daňové zvýhodnění (i když má student HPP). Vše na základě potvrzení o studiu VŠ.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Určitě to prober s někým z personálního, ale dnes v řadě moderních firem personalisty nemají, teď se tomu říká ejčár.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek