Malvína

Jak je to se spropitným u vrátného?

Přeji pěkný slunečný den.
Zajímá mě informace ohledně dávání spropitného vrátnému. Konkrétně u nás v České republice. Zda se vůbec dává, v jaké výši by mělo zhruba být a kdy se dává? Ihned při příchodu do hotelu?
Samozřejmě jsem hledala i na internetu, ale dostala jsem se pouze k info o cizích zemích. O české republice pouze v restauracích a pokojových službách. O vratném ani zmínka. Máte někdo vlastní zkušenosti? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Žádný vrátný v hotelu se neurazí, spropitné pokud se dává, tak podle zvyklostí a výše konta. Obdobné jako u pokojových služeb. Vrátnému je vhodné dát spropitné hned při příchodu, později při zajištění něčeho navíc, objednání taxi, zaparkování auta, informace o něčem a podobně.