Kelt

Jak je to se správností mailu?

Včera se mi naskytla možnost se účastnit nějaké ankety z oblasti politiky. Na internetu jsem odpovídal na nějaké otázky. Pak bylo třeba abych se zaregistroval pod jménem, telefonem a emailem. Ten email měl všechny potřebné záležitosti, ale nebyl akceptován, že není správný. Mohl jsem se zúčastnit soutěže o nějaké tři věci, což jsem obrečel, stejně to není pravda, ale to, že to nevzalo mail je divné. Přece mailová adresa není ničím omezená, počet písmen před zavináčem musí mít nějakou hodnotu, mám 9 znaků, pak je typ, jako seznam, email a pod, a nakonec za tečkou nějaký stát, společnost. Pokud s tím máte zkušenosti, tak mi to zkuste nějak vysvětlit. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Před zavináčem nemusí být 9 znaků. Já mám alias „Mail“. Nesmí obsahovat zakázané znaky. Za zavináčem musí být paltná doména druhého řádu. Platnost některé systémy ověřují, některé nikoli. Pak doména prvního řádu, generická, nebo národní. Doména druhého řádu by měla být dostupná na doméně prvního řádu. Pokud mám zaregistrováno např. xxx.pokus.cz, tak xxx.pokus.com vrátí chybu.

Další odpovědi
led

Najčastejšia a najbanálnejšia chyba na internete je prázdna medzera (bez znaku) v adrese. Vzniká to napríklad pri chybnom kopírovaní, alebo zalomení riadku pri vkladaní (občas to vidíme aj tu, keď uvedený odkaz nie je grafický odlišný od ostatného textu a nereaguje napríklad https://www.od­povedi.cz /otazky/jak-je-to-se-spravnosti-mailu

Arne1

V dnešní době nelze automaticky zkontrolovat platnost celé emailové adresy – servery sice ten dotaz znají ale na cokoliv pošlou odpověď „OK“ – je to z důvodu antispamové ochrany. Jediná možnost je, na danou adresu poslat zkušební mejl a čekat zda nedojde zpět chybová zpráva o neexistenci adresy.
Naproti tomu doménová část – tj. to za zavináčem – se dá ověřit bleskově a spolehlivě.
Mimochodem, v celé emailové adrese naprosto nezáleží na velikosti písmen, vždy se u přijímacího serveru konvertují na potřebnou velikost (většinou na malá)

led

ako píše edison v internetovej adrese nesmie byť zakázaný znak. Ak sa pozriete do odkazu v mojej odpovedi vidíte v ňom medzi prvou časťou adresy, tj serverom a upresnením ďalšej podadresy zakázaný znak – „prázdny znak“ medzeru

Edison

Taktak… Pozor, někdy se místo mezery vyskytuje PODTRŽÍTKO (podčárník). U odkazu zvýrazněného podtržením to není patrné a někdy je to špatně přepsáno. Podtržítko JE PALTNÝM znakem.

annas

Mně se stalo, když jsem něco objednávala,.že místo seznam jsem napsala sdznam. Všimla jsem si při odesílání, ale bylo už pozdě.

Objednávka nebyla potvrzená. Volala jsem do prodejny, paní mně mail opravila a objednávka vyřídila.
--