zjentek

Jak je to se soukromými kamerovými systémy, monitorujícími veřejná prostranství včetně soukromých pozemků v sousedství?

Na činžovním domě v sousedství (dům přímo sousedí s veřejnou komunikací, tzn. okolo sebe nemá vlastní pozemky)„vyrostl“ zbrusu nový kamerový systém, který vesele monitoruje otevřená veřejná prostranství, kam spadají převážně veřejné komunikace a přilehlé soukromé pozemky sousedů za nimi. Syslém se skládá z dvojité kamery monitorující z jedné starny domu jih a východ a stejné devojité kamery z druhé strany, monitorující sever a západ. Kamery jsou již od pohledu velmi výkonné a nastaveny způsobem nejširšího záběru, tzn. v maximálním výhledu jim brání až okolní překážky, nejčastěji domy sousedů.

Je ze strany monitorujícího vše legální?

Odpovědi
Edison

Celá tato problematika trápí i státní instituce. Mj. záleží i na tom, jestli jsou kamery jen sledovány on-line, nebo jestli je používáno i záznamové zařízení. Dále kdo a jak s tím pracuje (vlastník, pověřená osoba – firma…). Situace opravdu není jednoduchá k popisu na pár řádků. Podnět k prověření lze podat na Úřadu na ochranu osobních údajů.

Mc Merkurion

Příspěvek smazán administrátorem.