Kryšpín

Jak je to se smogem a dalšími škodlivinami ve vzduchu?

Jak je to se smogem a dalších škodlivin ve vzduchu?

Údajně 70% Čechů dýchá škodlivý vzduch, hygienici bijí na poplach a doporučují v těchto dnech nevětrat, od roku 2006 zemřelo kvůli znečištěnému ovzduší 34 tisíc Čechů a další desettisíce se musí léčit.
Jsou tady pamětníci o kolik to bylo horší při budování komunismu v socialismu a jak se to začalo postupně lepšit po hedvábném sametu

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud nikdo z nás nemá přesné měřící údaje, tak můžeme odpovědět. I ovzduší záleží na krajině, na stavu lesů, a na tom, jak ekologicky se chováme. Podle mne se po převratu nic nezlepšilo, spíše naopak.

Další odpovědi
dr.luha

V období před vstupem do NATO nelétala práškovací letadla, takže filtry na komínech jsou jen jakousi kompenzací současné situace. Nynější spad škodí méně rostlinám, ale o to víc živočichům (plošné vymírání hmyzu). Věk dožití u lidí půjde postupně hodně dolů, především u mladších ročníků.

ivzez

Kryšpíne,
dávejte laskavě odkazy pro svá tvrzení,
bez nich je lze těžko prověřit.
(Není to prvně, různá tvrzení „vědců“ apod.
sem opakovaně vkládáte bez důkazů.)

Odpovím až po doplnění odkazů.

dudu

Co si takhle nastavit zrcadlo – v duchu tradice vinu hledáme všude jinde a přitom se chováme se jako šílenci. V Česku je registrováno přes 5,7 milionu osobních aut. Všechna méně či více kouří. Každý tvrdí, že je nutně potřebuje i když se ty plechovky téměř 90% denního času povalují na parkovišti. Hyzdí okolí a ničí přírodu.
https://21sto­leti.cz/2017/09/­05/ciste-ovzdusi-v-cesku-stale-jen-nedostizna-chimera/

Dochy

Ano, likvidací velké části průmyslu a modernizací zbytku došlo podle mně k výraznému zlepšení kvality vzduchu. Je fakt že aut tu máme o hodně víc, ale s tím průmyslem se to nedá srovnávat. Navíc v zimních měsících se výrazně projevuje upouštění od lokálního topení uhlím.

Kryšpín

Krátká zpráva v rozhlase a při cestě v Česku a návštěvě knajpy článek v plátku Svitavsko Orlickoústecko