Marta077

Jak je to se smlovou DPP? Když bych náhodou byl nemocen v téhle době, kdy je Koronavirus?

Prý nemám nárok na nemocenskou, jak postupovat?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Abyste dostala nemocenskou, musí se vám srážet sociální pojištění = mít pracovní poměr nebo DPP nad 10 tis. měsíčně. (Takže takové ty systémy na DPP 9900 a zbytek načerno na ruku jsou dobré leda tak na tři věci – ale důchod ani nemocenská to nejsou …)

Další odpovědi
da ny

Vše o DPP:
https://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/405249-zdaneni-privydelku-z-dohod-o-provedeni-prace/
Na 1 DPP u 1 zaměstnavatele můžete pracovat max. 300 hodin v roce.
Pokud se ze mzdy neodvádělo sociální a zdravozní pojištění . Nedostanete nic.
Ničím nepřispějete = nic nedostanete.
Právě proto jsou DPP pro zaměstnavatele výhodné.

Je mi divné, že máte podepsanou smlouvu, jste nějak zaměstnán , ale nic o tom nevíte? Jak je to možné? Podepsat něco, vstoupit do pracovněprávního vstahu a nic nevědět..... :(

Edison

Jako při každé jiné pracovní neschopnosti v daném způsobu úvazku.